Globalisté jedou: uměle vytvářená potravinová krize a hladomor jako prostředek války elit proti běžným lidem, ničit však jídlo kvůli změně klimatu je již ryzí ŠÍLENSTVÍ

Série požárů potravinářských závodů v USA v průběhu loňského roku, uměle vyvolaný nedostatek dusíkatých hnojiv a zákazy jejich používání v zemědělství, likvidace – vyvlastňování rodinných farem v Holandsku, vše pod záminkou boje proti „globálnímu oteplování“, ale i třeba to náhlé vypuknutí „ptačí chřipky“ tady u nás a následná likvidace statisíců kuřat a zákazy chovu drůbeže obyvatelstvu, nebo ona často zmiňovaná a to nejen na alternativě, ale stále častěji už i na mainstreamu, krize dodavatelských řetězců, to jsou vše metody sociálního inženýrství pro umělé vyvolání globální potravinové krize a hladomorů, za účelem dosažení totální kontroly obyvatelstva a je to zároveň jeden z prostředků globálního nasouvání Nového světového řádu. Existuje jedno přísloví které používal James Bond a je od jeho tvůrce Iana Fleminga; Jednou je to náhoda, Dvakrát je to náhoda, ale Třikrát nebo vícekrát je to Nepřátelská akce.

V tomto článku vycházím z informací zveřejněných na Corona Times News již v květnu loňského roku, nicméně pro udělání si nějakého širšího povědomí o tomto dalším přicházejícím problému, jsou stále dostatečně aktuální. Ono to totiž není jen o zapalování potravinářských závodů v USA a jinde, je to o všem tom v úvodu zmíněném, což v kontextu dalších turbulentních událostí současnosti je jednak poměrně znepokojující, a také to naznačuje, že ačkoliv se to vše pochopitelně v samé pravdě a moři lásky tváří jako vzájemně spolu nesouvisející náhodné události, tak jsou to pečlivě promyšlené kroky zcela konkrétního plánu a tím jsou ony globalistické Hunger games, neboli hladové hry. K naší smůle to opět odneseme my všichni, oni ty hry hrát nebudou, jejich stále plné a pod vybranými delikatesami světové gastronomie se prohýbající stoly velkých jídelen v přepychových palácích zůstanou stále stejně plně, ale my všichni ostatní, obyčejní lidé, to my nebudeme mít co jíst. My jsme jejich figurky v téhle další nechutné sociální hře, tentokrát hře na hlad.

V TV show Tuck Carlson na Fox News o problému diskutovali a pak byl na Twitteru zveřejněn tento příspěvek:

To, co se nyní děje v Severním Irsku, je součástí většího úsilí o úplné odstavení lidí od červeného masa, zejména hovězího, kterého lidé ročně zkonzumují okolo 350 milionů tun.

Na Den Země se vloni před Nejvyšším soudem USA zapálil 50letý ekolog a fotograf z Colorada jménem Wynn Alan Bruce .

Přátelé Bruce, který bohužel následně zemřel, řekli, že se velmi obával změny klimatu.

„Ten chlap byl můj přítel,“ řekla Kritee Kanko, vedoucí vědecká pracovnice Fondu ochrany životního prostředí. „Nešlo tu jen o sebevraždu. Toto je velmi odvážný nebojácný akt soucitu, který má upozornit na přicházející klimatickou krizi.“

Bruceův akt sebeupálení je pouze jedním z příkladů stále více narůstajícího strachu ze změny klimatu, nesmyslného strachu, který poškozuje lidi mnoha různými způsoby, včetně nárůstu takzvané „ klimatické úzkosti “.

Tento rostoucí strach se projevuje různě, včetně oblasti veřejné politiky.

Mnoho zemí po celém světě dnes agresivně prosazuje plány na nulové emise uhlíku, které mají „zmírnit dopady“ fiktivního globálního oteplování.

„Ztráta“ milionu ovcí a dobytka
Zatímco lidé mají tendenci si myslet, že snižování emisí zahrnuje „pouze“ odstavení uhelných elektráren, nebo jízdu pouze elektromobily a větší spoléhání se pouze na solární a větrnou energii – z nichž každá je ale spojena se značnými ekologickými a ekonomickými náklady – tak to ale přitom nejsou vůbec ty jediné vyložené karty na hracím stole.

Vlády se totiž stále více zaměřují ještě na jiný zdroj emisí: na potraviny (konkrétně dobytek). Důvody pro to není těžké najít.

Žádná menší autorita než je americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) k tomu navíc poznamenává, že asi jedna třetina oteplování klimatu skleníkovými plyny pochází z emisí metanu způsobených lidmi. Zatímco CO2 si získává stále více pozornosti, tak EPA poznamenává, že to hlavně metan je ve skutečnosti ten nejsilnější skleníkový plyn, který za celé století zachytí asi 30krát více tepla než CO2.

Nový zákon v Severním Irsku stanovuje cíl nulově čistých emisí do roku 2050 a BBC uvádí, že legislativa zahrnuje také navrhované snížení emisí metanu o 46 procent.

Vzhledem k tomu, že asi třetina metanových plynů způsobených člověkem pochází z hospodářských zvířat, tak Severní Irsko se snaží o obrovské snížení počtu hospodářských zvířat – zejména ovcí a skotu – aby tento hloupý cíl splnilo.

„Severní Irsko bude muset utratit více než 1 milion ovcí a skotu, aby splnilo své nové právně závazné cíle v oblasti klimatických emisí,“ uvedl k tomu nedávno The Guardian .

Konkrétně podle odhadů Ulsterského svazu farmářů by muselo být „utraceno asi 500 000 kusů dobytka a zhruba 700 000 ovcí, aby Severní Irsko splnilo tyto svoje nové klimatické cíle“.

Zatímco odvětví prasat a drůbeže bude také muset být značně omezeno, aby byly splněny takové emisní cíle, tak klimatičtí úředníci uvedli, že všechna tato odvětví jsou méně škodlivá pro životní prostředí než je dobytek s „červeným masem“.

„Když se podíváte na důkazy o životním cyklu emisí skleníkových plynů, tak zdroje červeného masa – hovězí, mléčné výrobky, ovce – mají ty vůbec nejvyšší emise, protože jsou přežvýkavci a mají proto vysoké emise metanu,“ Novinářům to řekl tým Ewy Kmietowicz, vedoucí oddělení pro zmírnění využívání půdy ve Výboru pro změnu klimatu.

Chris Stark, generální ředitel CCC, řekl na The Guardian , že přechod pastvin na ornou půdu bude pravděpodobně nezbytný pro udržení současné úrovně produkce potravin.

Nechte je jíst syntetické hovězí maso
To, co se děje v Severním Irsku, je totiž jen jednou součástí mnohem většího úsilí o odstavení lidí od červeného masa, zejména od hovězího, kterého lidé ročně zkonzumují až 350 milionů tun .

Mnoho lidí, včetně zakladatele Microsoftu Billyho Boye , tak tvrdilo, že národy mají vlastní odpovědnost za přechod z hovězího masa na jiný druh z ekologických důvodů.

„Myslím si, že všechny bohaté země by měly přejít na 100% syntetické hovězí,“ poznamenal k tomu sám Gates v loňském rozhovoru pro MIT Technology Review. „Na rozdíl v chuti si můžete zvyknout a tvrdí se, že časem to bude chutnat ještě mnohem lépe.“

Gates ve skutečnosti ale vůbec nevysvětluje, jak by k tomuto přechodu mělo dojít, ale přitom ho již začínáme vidět.

I když není pochyb o tom, že globální teploty nepatrně rostou – v průměru o 14 procent za dekádu –tak lidé by měli považovat toto současné úsilí centrálních plánovačů o omezení změny klimatu za mnohem více znepokojivější než ty vlastní nepatrně rostoucí teploty.

Taková politika má všechny znaky pokaždé neúspěšných kolektivistických programů z minulosti, jako byla například „porážka nevinných prasat “ FDR, při níž byly zničeny miliony prasat a prasnic, zatímco lidé hladověli – a to vše pouze kvůli snaze udržet ceny vysoko.

Šílený program FDR byl však jen nevinnou dětskou hrou ve srovnání s čínským předsedou Mao, který mě velké plány na revoluci v čínském zemědělském sektoru se svým Velkým skokem vpřed.

Věci nešly podle plánu. Ukázalo se, že výroba potravin byla složitější, než Mao předpokládal. Přes Britannica Online :

„Neefektivita komunit a rozsáhlé odklonění práce zemědělců do drobného průmyslu vážně narušilo čínské zemědělství a tři po sobě jdoucí roky přírodních katastrof se přidaly k tomu, co se rychle změnilo v národní katastrofu; celkem se odhaduje, že v letech 1959 až 1962 zemřelo hladem asi na 20 milionů lidí.

Zachytili jste to? Pod Maovým kolektivistickým úsilím zemřelo dvacet milionů lidí hladem.

Nebyl by to ale ani ten první hladomor způsobený člověkem socialistou. V letech 1932 a 1933 zemřely miliony Ukrajinců při hladomoru vyvolaném Sovětským svazem.

„V případě Holodomoru to byla první genocida, která byla metodicky naplánována a spáchána tak, že se právě ti lidé, kteří byli producenty potravin, připravili o výživu pro své vlastní přežití,“ napsal historik Andrea Graziosi, profesor na univerzitě v Neapoli.

Genocida, poznamenává Graziosi, nebyla jen tragická, ale i ironická v tom, že se odehrála v regionu, který je celosvětově uznáván jako „obilnice Evropy“.

Tyto staré účty nám tak připomínají temnou a znepokojivou realitu, na kterou upozornil ekonom Thomas Sowell.

„Mnoho z největších katastrof naší doby bylo totiž vytvořeno odborníky,“ poznamenal Sowell.

Ekonom FA Hayek ve svém projevu při přebírání Nobelovy ceny vysvětlil, že tyto katastrofy pramení z nedostatku pokory mezi centrálními plánovači ohledně znalostí (nebo jejich nedostatku), které mají ve své „fatální snaze ovládnout společnost“.

Úlohou ekonomie je pak především zmírňovat takové velkolepé plány, řekl Hayek.

„Podivuhodným úkolem ekonomie je ukázat lidem, jak málo ve skutečnosti vědí o tom, co si představují, že mohou navrhnout,“ poznamenal Hayek ve své knize The Fatal Conceit .

Pokus o omezení změny klimatu ničením zásob potravin se třeba nemusí zdát být tak šílený, jako když se zapálíte před Nejvyšším soudem na protest proti nedostatku vládních opatření v oblasti změny klimatu.

Ale nakonec se může ukázat jako ještě mnohem smrtelnější.

Zdroj: https://humansbefree.com/2022/05/destroying-food-to-fight-climate-change-is-madness.html

PODPOŘTE MYŠPULE SVĚT !

https://myspulesvet.org a video kanály Myšpule Svět jsou projekty investigativní občanské žurnalistiky financované výhradně ze soukromých a osobních zdrojů. Přispějete-li na jejich provoz a udržení přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!

Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100

do zprávy pro příjemce napište jen prosím „dar Myšpuli“

Za podporu v jakékoliv výši vám s pokorou děkuji.

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s