Umělá inteligence „zabiják“ vynalezla na 40 000 „smrtelných chemických zbraní“ za pouhých šest hodin

Technokracy.news přišlo s následujícím sdělením přinášejícím pohled na umělou inteligenci ve ycela jiném světle. Vědci s oprávněnými obavami o lidi a lidstvo jsou právem zděšeni výsledkem tohoto experimentu. Technokraté dneška ovšem moc ne. Ve špatných rukou by síla současné AI mohla být použita ke zničení veškerého života na Zemi. Vývoj atomové bomby ve srovnání s tím bledne závistí. ⁃ Editor TN (originál článku byl původně publikován v The-Sun.com)

Umělá inteligence byla zneužita ke „snadnému“ vynalezení na 40 000 nových možných chemických zbraní a to za pouhých šest hodin.

To je podle výzkumníků, kteří proměnili AI vyvíjející drogy ve „špatného herce“, aby dokázali, jak by mohla být snadno zneužita k vytvoření zabijáckých zbraní.

Vědci odhalili, jak snadné by bylo naprogramovat AI, aby se stala nástrojem na výrobu vysoce toxických látek.

AI prý přišla s návrhy všech možných chemických zbraní podobnými jedné z nejnebezpečnějších nervově paralytických látek všech dob.

Tato nebezpečná látka se nazývá VX.

VX je nervová látka bez chuti a zápachu a i ta nejmenší kapka této látky může způsobit, že se člověk potí a škubá.

Větší dávka může již způsobit život ohrožující křeče a dokonce může člověku úplně zastavit dýchání.

Vědcům bylo řečeno, aby zatajili konkrétní podrobnosti o tom, jak se jim podařilo proměnit dobře fungující AI v její zabijáckou a zlou verzi.

Fabio Urbina, hlavní autor článku, řekl deníku The Verge : „Zpravidla to funguje v těchto experimentech experiment tak, že máme již historicky mnoho různých dat o sadách molekul, které byly testovány, abychom zjistili, zda jsou toxické nebo ne.

„Zejména ty, na které se zde zaměřujeme, jsou podobné látce VX. Je to inhibitor toho, co je známé jako acetylcholinesteráza.

„Kdykoli děláte cokoli, co souvisí se svaly, vaše neurony použijí acetylcholinesterázu jako signál, který v podstatě řekne „jdi a hýbej svaly.“

„VX je smrtelný tak, že ve skutečnosti zabrání vaší bránici, plicním svalům, aby se mohly pohybovat, takže vaše plíce ochrnou.“

Pokračoval ve vysvětlování toho, jak jeho tým vzal data, která jim obvykle dávala AI, aby zjistili, zda je nějaká látka toxická, a jen změnili způsob, jakým je AI zpracovávala.

Urbina řekl The Verge: „Nebyli jsme si vůbec jistí, co dostaneme. Naše generativní modely jsou docela nové technologie.“

„Takže jsme je moc nepoužívali.“

„Největší věc, která byla patrná hned na první pohled, bylo to, že mnoho tímto způsobem vytvořených sloučenin nám naznačovalo, že jsou ve skutečnosti mnohem toxičtější než látka VX.“

„A důvod, proč je to překvapivé, je ten, že VX je v podstatě jednou z těch nejúčinnějších toxických známých sloučenin.“ To znamená, že potřebuješ velmi, velmi, velmi malé množství této látky, aby to bylo pro člověka smrtelné.“

Vědci byli naprosto šokováni tím, když zjistili, jak velice snadno lze takový experiment provést.

Článek z technokracy.news přeložila Myšpule

Zdroj: https://www.technocracy.news/how-technocrats-dabble-killer-ai-invented-40000-lethal-chemical-weapons-in-just-six-hours/

Líbil se Vám dnešní článek? Podpořte mě!

PODPOŘTE MYŠPULI A SVĚT VÁM BUDE VDĚČNÝ !

https://myspulesvet.org a video kanály Myšpule Svět jsou soukromé projekty nezávislé investigativní občanské žurnalistiky financované výhradně z osobních zdrojů a Vašich darů, bez kterých by byli dlouhodobě neudržitelné. Přispějete-li na jejich další provoz přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!

Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100

do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“

Za Vaši případnou podporu Vám s pokorou a úctou děkuji!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s