Nová auta v EU budou nyní obsahovat „černou skříňku“ pro sledování a zaznamenávání chování řidičů

Zveřejnil web technokracy.news, přeložila Myšpule. Technokraté trpí obsedantně-kompulzivní poruchou při jejich touze po shromažďování dat ze senzorů ze všeho, co se kde hýbe, zpracovává nebo funguje. Osobní automobily jsou tedy jejich naprosto dokonalým cílem pro všudypřítomné shromažďování dat a policie bude samozřejmě první, kdo bude mít přístup k této nové pokladnici. Návrh, že data budou anonymizována a dostupná i jiným subjektům, jako jsou pojišťovny, je směšný. ⁃ Editor Technokracy.News

Od letošního léta budou muset všechna nová auta prodávaná v EU ze zákona obsahovat jakousi svoji „černou skříňku“, která bude přístupná úřadům a která zaznamenává veškeré údaje o jízdě.

Od 6. července 2022 totiž budou muset všichni výrobci automobilů určených k prodeji v rámci EU nuceni vybavovat své nové modely systémem, který sleduje jejich technická data.

Zaznamenaná data budou například zahrnovat „rychlost vozidla, brzdění, úhel natočení volantu, jeho sklon na vozovce a zda byly v provozu různé bezpečnostní systémy vozidla, počínaje samozřejmě bezpečnostními pásy“.

„Nový systém se bude shodovat i se zavedením systémů Intelligent Speed ​​Assistance (ISA), které budou varovat řidiče, když překročí rychlostní limit,“ uvádí Reclaim the Net . „Systémy ISA by však neměly řidiči bránit ve skutečném, reálném překročení rychlostního limitu.“

Systém, který by měl být přístupný orgánům činným v trestním řízení, ale zatím nikoli pojišťovnám, bude také schopen katalogizovat přesný typ vozidla a po jejich nehodě ihned odeslat informace výrobcům.

Úřady tvrdí, že všechna získaná data budou „anonymizovaná“, což znamená, že informace by nemělo jít použít k identifikaci vlastníka vozidla, i když tomu by věřili dnes jen ti neuvěřitelně naivní.

Po desetiletí vlády prosazují, aby všechna auta byla vybavena černými skříňkami, které sledují jejich údaje o poloze.

Konečný dystopický scénář naší budoucnosti totiž zahrnuje poskytnutí pravomoci policii využít podobnou technologii k možnosti úplné deaktivace fungování vozidla, pokud se má třeba za to, že se jeho řidič dopustil nějakého přestupku.

Nemusí se jednat pouze o trestné činy, ale pokud bude sledování údajů ze systémů sociálního kreditního skóre stále invazivnější, bude nakonec zneužito jako forma trestu úplně za vše od nezaplacených účtů za energie až například po urážlivé komentáře zveřejněné na sociálních sítích.

Zdroj. Přeložila Myšpule

One thought on “Nová auta v EU budou nyní obsahovat „černou skříňku“ pro sledování a zaznamenávání chování řidičů”

  1. Už jen povinost mít zapnutý bezpečnostní pás je totalitní. Jenže my jsme majetkem korporací, a proto se musíme chovat tak, aby se nám nic nestalo, protože kdyby se nám náhodou něco stalo, tak nás korporace nemohou celý život ždímat.
    A samozřejmě v žádném podniku není možné pracovat na poloviční úvazek, protože to by znamenalo, že vás budou celý život ždímat jen polovičně.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s