USA končí. Co bude dál? Globální žezlo moci přebírá Čína a Rusko, jestli to bude s válkou nebo bez je už vlastně jedno…

Většina dospělých v letech 20 až 35, kteří se zúčastnili průzkumu Červeného kříže, se domnívá, že je „pravděpodobnější“, že by v příštích deseti letech mohlo dojít k jadernému útoku, informuje zpravodajská služba ICRC.

Ačkoli 84 % z 16 tisíc mileniálů z 16 zemí uvedlo, že použití jaderných zbraní je nepřijatelné, 54 % uvedlo, že v příštích deseti letech by mohly být zbraně hromadného ničení ještě využity.

Asi 47 % dospělých osob, které se účastnily průzkumu, také uvedlo, že je „pravděpodobnější než ne“, že se během jejich života objeví světová válka, přičemž více než dvě třetiny také naznačují, že války jsou nevyhnutelné.

Pouze dva z pěti mileniálů ze zemí, které jsou v současnosti v míru, jsou přesvědčeni, že v blízké budoucnosti budou pravděpodobně zasaženi válkou nebo ozbrojeným konfliktem, přičemž respondenti z Velké Británie a Švýcarska jsou nejoptimističtější v tomto ohledu.

Jeden z největších odborníků na technologie při americkém ministerstvu obrany Nicolas Chaillan rezignoval. Čína podle jeho názoru v následujících letech ovládne naprosto veškeré aspekty technologie umělé inteligence a bioinženýrství. Ostatně že náš svatý COVID vznikl právě v Čínském Wuhanu není vůbec náhoda, byl to jednoznačně záměr.

Spojené státy už nemají šanci konkurovat východu, řekl listu Financial Times.

2021 10 15 01
Nicolas Chaillan, ředitel softwarového vývoje Pentagonu

„Za 15 až 20 let nemáme proti Číně žádnou šanci. Teď už je to hotová věc, podle mého názoru je konec”, řekl Chaillan. „Jestli k tomu bude potřeba válka, nebo ne, už je jedno”, dodal.

Sedmatřicetiletý Chaillan působil v Pentagonu jako ředitel softwarového vývoje. Pro ministerstvo začal pracovat v roce 2018, svou rezignaci oznámil na profesní sociální síti LinkedIn.

Spojené státy podle něj dnes absolutně nejsou připraveny na kybernetickou válku. Řada federálních úřadů funguje, co se týče kyberbezpečnosti, na „školácké úrovni”.

Pro tuto skutečnost má Chaillan i vysvětlení. Americké technologické giganty jako Google údajně odmítají spolupracovat s vládou v etických otázkách ohledně umělé inteligence.

Naopak čínské společnosti do umělé inteligence masově investují a etickou stránku věci vůbec neřeší, tvrdí Chaillan. Ovšem pozor, pokud se v oblasti vědy a techniky neřeší etika, pak nastává technokratická despocie, čili diktatura technologie, což v konečném stádiu povede k naprostému odlidštění společnosti přesně v duchu fašisty, eugenika a psychopatického transhumanisty Klause Schwaba z WEF.

Musíme okamžitě začít něco dělat, varuje

Na Twitteru poté doplnil, že si nemyslí, že Západ definitivně prohrál, ale že se musí okamžitě a střelhbitě probudit, pokud definitivně prohrát nechce. USA a spojenci mohou podle něj Čínu porazit už jen a pouze tím, že budou chytřejší, efektivnější a pokrokovější.

V následujících týdnech má Chaillan vypovídat před americkým Kongresem. Podle dostupných informací by se se zákonodárci měl podělit i o tajné dokumenty.

Proces přechodu od unilaterálního uspořádání světa k multipolárnímu totiž neustále pokračuje. USA se dnes dostává do situace, kdy již nemůže reálně uplatňovat svoji dosavadní vojensko-mocenskou hegemonii nad světem. Neoliberální a genderově neutrální armáda USA prostě končí a globalista řídící z Izraelského mrakodrapu v TelAvivu čínskými high-tech technologiemi svět zaplesal a zamnul si ruce, jak mu jeho ďábelský plán pěkně vychází.

V Rusku a Číně Americe vyvstali konkurenti, kteří posilují nejen v oblasti vojenské, ale také v politické a ekonomické sféře. Za nimi jsou vidět i další mocnosti, např. Indie, Brazílie, Mexiko, jejichž vliv stoupá.

V dřívější době takovéto geopolitické změny zpravidla ústily do válek, větších, menších či dokonce světových. Dnes pro USA, které odcházejí z pozice „světovládce“ a globálního policajta, válka nemůže být řešením. Především je oslabuje vnitřní rozvrat, ale také celkový úpadek, který v dějinách byl vždy předzvěstí zániku impéria. Z podobných důvodů i Evropská unie, za níž se zatím schovává Německo, oslabuje. Má před sebou vůbec ještě nějaký zítřek?

Pokud nebude schopná zásadní přestavby, přestane existovat. Důvody pro její zánik přinášejí i geopolitické změny, které se prodírají na svět. Ani Německo, jež s akcentem vstupuje do světové politiky s cílem vytvoření Velkého Německa, jejich tlak neunese. Je poznamenáno zásadně stejně jako státy Západní civilizace.

V Americe určité síly již myslí na Jaltu 2. Jejich představa o novém rozdělení světa je zajímavá. Navrhují přerozdělit svět s Ruskem a Čínou. „USA by zároveň měly dostat největší ze sfér vlivu – celou západní polokouli, západní Evropu, Japonsko, Austrálii a Nový Zéland.

Americký pozorovatel navrhuje dát Rusku bývalé země SSSR, Srbsko, Írán, Irák, Sýrii a Libyi.

A Číně Severní Koreu, Tchaiwan, Pákistán, Afghánistán, stejně jako „marxistické“ země jihovýchodní Asie a Afriky. Taková dohoda by pomohla vyřešit dlouhodobé spory a minimalizovat riziko globálního konfliktu, uvedl publicista. (Američtí novináři již také otevřeně uznávají, že USA už dnes nemohou být a ani nebudou hegemonem. Jak si představují přerozdělení světa. USA, 13. říjen 2021)

V Americe však ještě existují síly, které dominantní postavení USA ve světě nechtějí vzdát. Tedy hlavně „americké státní elity“ tedy oni „neoconi“ jimž leze do zadku celá česká vláda, že jim z jejich prdele nekoukají již ani podpadky. Ostatně Andrej a ďábel v rudém svetru by mohli vyprávět. Provokují Čínu svými vztahy s Tchaiwanem, který posilují vojensky a budí v něm uzdání, že USA Tchaiwan budou bránit proti Číně, v níž dozrává myšlenka o připojení Tchaiwanu. Mírová cesta k dosažení tohoto cíle v současnosti se zdá být málo pravděpobná. V USA se mluví už i nahlas o konfrontaci s Čínou. Nepřátelství USA vůči Rusku je ještě staršího data.

Není proto divu, že Rusko a Čína nalezly cestu k blízké spolupráci. V těchto dnech tyto státy podepsaly smlouvu o strategickém partnerství (projev ministra zahraničí RF Sergeje Lavrova). Co nám říká?

 • Mezi Čínou a Ruskem neexistují žádné územní spory a hranice je neměnná.
 • Čína a Rusko si poskytnou vojenskou pomoc v případě útoku NATO a USA, anebo ohrožení územní celistvosti země.
 • Čína uznává celistvost Ruska, podle ústavy RF, která zahrnuje i Krym, Čína uznává Krym jako součást Ruska, a Rusko uznává Tchaiwan jako součást Číny.
 • Mezi Čínou a Ruskem proběhne hospodářská integrace, zóna volného obchodu.

Jsme si vědomi, že předmětné geopolitické změny nemusí probíhat plynule, mohou být poznamenány různými zvraty. Ani jejich mírová cesta není zcela jistá. Do celého procesu mohou vstoupit konflikty, včetně jaderné války, to v nejhorším případě, který, jak doufáme, není pravděpodobný. Je zde celá řada faktorů, které mohou probíhající vývoj pozitivně či negativně ovlivnit. Výsledek geopolitických změn bude tím vším ovlivněn a dokonce může být jimi zčásti modifikován.

Přesto si dovolíme menší úvahu, která se tyká i nás, České republiky. Vezmeme-li v úvahu uvedené návrhy na dělení světa mezi USA, Rusko a Čínu, pak zpozorníme. USA má získat do svého vlivu Západní Evropu. Návrh nemluví o Evropě střední a východní. Co s ní bude?

Německo není světovou velmocí. Není hráčem o tento prostor, spíše se stává objektem velmocenských her. Střední a východní Evropa má z hlediska uvedeného návrhu nevyjasněný osud. Německo je zřejmě zahrnuté do Západní Evropy. Střední a východní část Evropy může tvořit nárazníkové pásmo, které nebude moci být nepřátelské vůči Rusku, ani USA a Číně. Když vezmeme v úvahu staré ruské úsilí o zabezpečení západních hranic, je pravděpodobné, že některé uvažované státy se dostanou pod určitý ruský vliv. Je možné, že mezi nimi bude i ČR.

Z hlediska uvedeného možného vývoje, je jásání protiruských koaličníků nad svým volebním vítězstvím pouhým zakvílením větru. Vývoj globální politiky zásadně ovlivní i dění u nás, ať už si to ctěné dámy a pánové z pěti-koalice přejí či nikoliv.

My naopak v tyto změny doufáme, jako zajištění naší další budoucnosti, zítřku českého národa i ČR, sociální spravedlnosti a míru.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/20200118/pruzkum-vetsina-milenialu-se-domniva-ze-v-pristim-desetileti-dojde-k-jadernemu-utoku–11267957.html

https://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/4173-o-co-se-bude-hrat-v-globalni-politice-v-blizke-budoucnosti

2 komentáře: „USA končí. Co bude dál? Globální žezlo moci přebírá Čína a Rusko, jestli to bude s válkou nebo bez je už vlastně jedno…“

 1. Pětikoalice jsou američtí agenti.
  USA upadne?
  Přál bych si to.

  Z pozice Číny je dokonce skutečně reálné, že předstihe ekonomiku USA a současně americkou armádu, protože na to již má finance.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s