Globalisté si myslí, že umělá inteligence bude řídit svět mnohem lépe, než by to kdy uměli živí lidé

Článek Olivera Younga byl původně zveřejněn na webu futuresciencenews.com 4.dubna 2023.

Globalistické skupiny jako Světové ekonomické fórum (WEF) si myslí, že umělá inteligence (AI) je jakési jejich technologické proroctví. Pro ně nemůže být lidský pokrok bez vlivu algoritmů AI .

Globalističtí propagandisté ​​tento blud dnes velmi často tvrdě prosazují.

Yuval Harari, prominentní člen WEF, ve skutečnosti dokonce věří, že umělá inteligence má takové kreativní schopnosti, které zcela nahradí lidskou představivost a inovace. Harari si totiž myslí, že právě umělá inteligence bude řídit náš svět mnohem lépe, než by to kdy dokázaly lidské bytosti.

V šachu AI analyzuje hry mnohem rychleji než ti nejlepší světoví šachisté. Ale ani ten nejpokročilejší šachový procesor není neporazitelný. Totéž platí pro řešení matematické rovnice. Kalkulačky nebo podobné nástroje jsou samozřejmě rychlejší, ale lidé jsou stále ještě mnohem kreativnější při hledání řešení.

AI je čistě jen jakási automatizace. Bude hrát hry, na které je naprogramován, a naučí se je hrát velice dobře, ale nikdy se jednoho dne nedočká zjevení a nevytvoří nějakou zcela novou a jedinečnou hru od nuly, pokud k tomu ovšem nebude předem nakódována.

Lidé se přizpůsobují výzvám světa za běhu. AI stroje ale ne.

Za snahou globalistů o umělou inteligenci je také jeden mnohem zlověstnější účel . Když Harari řekl, že mnoho lidí se stane součástí té pro svět „zbytečné třídy“, jakmile AI převezme celou ekonomiku, čímž vlastně naráží na další globalistickou ideologii založenou právě na elitářství: na transhumanismus.

Cílem transhumanismu je sloučit lidské tělo a lidskou mysl s digitální technologií a umělou inteligencí a pouze globalisté budou mít zdroje na to, aby toho dosáhli.

Globalisté chtějí, aby všichni lidé dostali implantáty, které jim umožní propojit se s AI. Tím pak dle něj bude zajištěna jejich další „užitečnost“.

Technologický expert: Roboti pravděpodobně během deseti let nahradí až polovinu všech pracovních míst

Kai-Fu Lee, zakladatel společnosti rizikového kapitálu Sinovation Ventures a přední odborník v oblasti technologií v Číně, před lety varoval, že roboti pravděpodobně v příštím desetiletí nahradí 50 procent všech pracovních míst .

Nazval AI „jedinečnou věcí, která bude větší než všechny lidské technologické revoluce sečtené dohromady, včetně elektřiny, [] průmyslové revoluce, internetu, mobilního internetu – protože AI bude zkrátka všudypřítomná.“

„Je to rozhodovací motor, který úplně nahradí lidi,“ řekl Lee a dodal, že schopnosti umělé inteligence již dnes daleko převyšují schopnosti lidstva.

Řekl například, že společnosti, do kterých jeho firma investovala, mohou nyní dosáhnout takových výkonů, jako je třeba rozpoznání až tří milionů tváří současně nebo rozptýlení všech půjček za osm sekund.

Podle Leeho se takové tradiční společnosti jako jsou například banky, pojišťovny a nemocnice prostě dnes pohybují ku předu příliš pomalu. „Je to škoda, protože mají ten největší poklad ve formě zásoby osobních dat,“ řekl Lee.

„To jsou věci, které jsou nadlidské a myslíme si, že to tak bude v každém odvětví, pravděpodobně nahradí 50 procent lidských pracovních míst, vytvoří obrovské množství bohatství pro lidstvo a úplně vymaže chudobu.“ (Související:  Vítejte ve své budoucnosti bez práce… Umělá inteligence nahradí v příštím desetiletí polovinu všech pracovních míst .)

Projevuje se to již nyní, kdy dochází k hromadnému propouštění v různých odvětvích, zejména v Big Tech. A pokud existuje nějaké konkrétní odvětví, které by vědělo, zda je AI připravena převzít pracovní sílu, tak je to právě sektor Big Tech.

Ale jak může umělá inteligence odstranit chudobu, když lidé i kvůli ní přicházejí o práci?

Jednoduše. Nikdo totiž nebude považován za žijícího pod hranicí chudoby, pokud většina lidí bude jíst stejné jídlo a to navíc prostřednictvím přídělového systému.

V článku publikovaném ve Forbes od WEF jeho autoři hovoří o tom, jak nakonec budeme žít v systému, ve kterém celý náš život bude založen pouze na předplatném a jen ti skutečně velmi bohatí budou vlastnit nějaký osobní majetek.

Samotný WEF již dříve prohlásilo, že v budoucnu přece „nebudeš nic vlastnit a budeš šťastný“. Takový je skutečný plán globalistů a nyní se bohužel pro nás již pomalu rýsuje.

Přečtěte si ještě další novinky o umělé inteligenci na Robots.news .

A podívejte se také na toto video, které hovoří o tom, jak inteligentní je umělá inteligence 

Zdroj: https://www.futuresciencenews.com/2023-04-04-globalists-think-ai-will-run-world-better.html

Obohatil či oslovil vás dnešní článek?

ZVAŽTE PROSÍM PODPORU MYŠPULE SVĚTA !
https://myspulesvet.org
a video kanály Myšpule Svět jsou projekty investigativní občanské žurnalistiky financované výhradně z mých soukromých zdrojů a z vašich darů. Přispějete-li na jejich provoz a udržení přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!


Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100
do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“


Za jakoukoliv Vaši případnou podporu Vám s pokorou a úctou děkuji! Vaše Myšpule

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s