Německá policie zatkla 25 podezřelých členů krajní pravice, kteří plánovali svrhnout vládu

Web midleeastmonitor.com přinesl 7. prosince 2022 následující zprávu o plánovaném ozbrojeném převratu v Německu, o němž již informovala i Česká mainstreamová média. Co se tedy v Německu odehrálo?

Německá policie zatkla 25 podezřelých členů krajně pravicové skupiny, která plánovala svržení vlády, a to dokonce za použití zbraní k zamýšlenému ozbrojenému útoku na dolní komoru parlamentu.

Asi 3000 důstojníků policie provedlo razii na 130 místech po celé zemi a zatklo 22 říšských občanů pro podezření z členství v teroristické organizaci.

Tato skupina prý chtěla vyhlásit nový stát po vzoru Německa, jak tomu bylo v roce 1871, a to za použití vojenských prostředků a násilí proti současným představitelům státu.

Jedním z napadených míst byla také kasárna KSK, německé jednotky speciálních sil, uvedl k tomu Der Spiegel.

Agentura Reuters dále  uvedla, že mezi osobami, které jsou v současnosti vyšetřovány, je jeden aktivní voják a příslušník elitních sil KSK a také několik záložníků.

Zatčena byla také Birgit Malsack-Winkemannová, členka krajně pravicové, populistické strany Alternativa pro Německo.

Zatčen byl také Německý aristokrat, známý jako princ Heinrich XIII., který byl označen za jednoho ze dvou vůdců spiknutí.

Heinrich plánoval být vůdcem tohoto nového státu, zatímco druhý vůdce spiknutí, Rudiger von P, plánoval stát se hlavou jeho vojenské složky.

V Německu došlo k dramatickému nárůstu pravicové kriminality, která od loňského roku, alespoň podle tamního ministerstva vnitra, představovala tu největší hrozbu pro bezpečnost a stabilitu země.

V říjnu 2021 německá policie zastavila ozbrojené členy extremistické pravicové skupiny Třetí cesta, kteří blokovali cestu migrantům překračující polské hranice.

Jedenáct lidí, včetně devíti osob z přistěhovaleckých komunit, zemřelo v únoru 2020 poté, co německý občan vstoupil do dvou shisha barů v městečku Hanau a zahájil palbu do zdejších zákazníků.

Rozhodnutí Angely Merkelové z roku 2015 otevřít zemi uprchlíkům rozdělilo názory společnosti, přičemž rozhodnutí povolit pobyt v Německu zhruba jednomu milionu uprchlíků ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu vyvolalo mohutný nárůst proti imigrantských nálad a také masivní podpory krajní pravice.

Německo navíc od ruské speciální operace přivítalo již přes milion uprchlíků z Ukrajiny.

Kdo jsou vlastně ten princ Heinrich XIII a ‚Reichsbürger‘, kteří plánovali převrat v Německu?

Španělský on-line magazín El-Pais ve své mezinárodní anglické verzi přináší následující informace v článku z 8.prosince 2022 od Eleny G.Sevillano:

25 podezřelých osob zadržených ve středu je součástí krajně pravicové skupiny, která neuznává legitimitu Spolkové republiky, vzešlou z druhé světové války.

Jmenuje se Heinrich XIII, je mu 71 let a je členem staré německé šlechtické rodiny, rodu Reussů, která má tradici nazývat všechny mužské děti Heinrich a rozlišovat je římskými číslicemi. Byl docela známou postavou ve svém městě, Frankfurtu, díky svému rodu a svým obchodním aktivitám. Od středy na něj ale doléhá velmi vážné obvinění: být vůdcem skupiny 25 lidí zatčených za přípravu převratu. Německé úřady ji popisují jako teroristickou organizaci a tvoří ji členové krajně pravicového hnutí zvaného Reichsbürger ( Reichsbürger), které neuznává demokratické Německo.

Reichsbürger jsou jednou z hlavních starostí německých bezpečnostních složek, které je považují za velmi radikální a v leckterých případech připravené na to chopit se zbraní. Nejde však jen o organizovanou skupinu jako takovou. Jsou to spíše malé skupiny nebo jednotlivci, kteří pociťují nostalgii po Německé říši (1871-1918) a zpochybňují samotnou existenci Spolkové republiky Německo a její právní systém. Neuznávají ani ústavu ani státní hranice Německa a popírají legitimitu demokraticky zvolených politických zástupců. Žijí v jakési paralelní realitě, kde odmítají používat oficiální identifikační doklady a místo toho vydávají fiktivní karty, jako jsou vlastní řidičské průkazy a poznávací značky „Německé říše“. Mnoho z nich rovněž záměrně odmítá platit daně.

Toto hnutí ovšem bylo již nějakou dobu v hledáčku úřadů. Podle Úřadu pro ochranu ústavy, federální domácí zpravodajské agentury, mají Reichsbürger „vysoký potenciál k násilí“. V poslední zprávě o extremistických hrozbách pro národní bezpečnost, vypracované v roce 2021, úřad odhadl, že s touto ideologií je spojeno asi 21 000 lidí, z nichž 2 100 je násilných nebo existuje jasné riziko, že se takovými stane. Jejich myšlenky se překrývají s myšlenkami krajně pravicových neonacistických skupin, protože také vyznávají historický revizionismus a nacionálně socialistické principy.

25 osob zatčených ve středu za přípravu útoku na německý parlament pochází z velmi odlišného prostředí. Je tu samozvaný princ Reuss, který měl být hlavou státu nového řádu, který chtěli zavést; bývalý poslanec krajně pravicové strany Alternativa pro Německo (AfD); bývalí velitelé německé armády a také bývalí policisté. Nechybí mezi nimi ale ani kuchař, pilot, právník a operní tenor. Bohatý lékař věnoval skupině 20 000 EUR; podle Der Spiegel byly tyto peníze použity na „duchovní záležitosti“ a na kontaktování údajných věštců, kteří měli za úkol ověřit, zda jsou jejich potenciální spolubojovníci důvěryhodní.

Skupina je součástí rozsáhlé sítě s podezřelými v 11 ze 16 německých spolkových zemí, Rakousku a Itálii a také se překrývá s hnutím Querdenker (postranní myslitelé, podle vlastního popisu) a zastánci americké konspirační ideologie. známý jako QAnon, podle německé prokuratury. Mezi členy Querdenker, známé tím, že vedli protesty proti německé vládě během pandemie koronaviru, patří různí popírači, zastánci konspiračních teorií , příznivci krajní pravice a obyčejní občané naštvaní kvůli omezením Covidu.

Zadržení, jak veřejnosti vysvětlil ve středu federální prokurátor Peter Frank, zapadají jak do prostředí takzvaných Říšských občanů, tak do radikalizovaného světa konspiračních teorií . Protože nejsou součástí celostátní organizace a postrádají dobře definovanou ideologii, jsou obtížně monitorovatelné, přestože policie tuto síť sledovala minimálně od loňského léta. Jejich telefony byly odposlouchávány a jejich chatovací skupiny byly sledovány. Takto policie zjistila, že princ Reuss vyzývá k násilné akci: „Teď je rozdrťme, zábava je u konce!“ zvolal v jednom z policií zachycených hovorů.

Vyšetřovatele překvapil věk teroristů: téměř všem je již přes 40 let a jejich dvěma vůdcům – Heinrichu XIII. a Rüdigeru P., bývalému plukovníkovi armády – je dokonce kolem 70 let. Aristokratický vůdce spiknutí byl již u bezpečnostních složek zapsán jako sympatizant říšského hnutí. Před lety na konferenci ve švýcarském Curychu popřel legitimitu Spolkové republiky, šířil antisemitské konspirační teorie a hovořil o Německu jako o „okupované zemi“. Obhajoval také monarchii jako nejdokonalejší systém vlády. Vědci se domnívají, že chtěl být příštím německým císařem (císařem).

„Zahořklý starý muž“

Jeho rodina se s ním už dávno rozešla. V srpnu Heinrich XIV, mluvčí rodu Reussů, který vládl Durynsku 800 let až do zhroucení německé monarchie, řekl regionálním novinám, že Heinrich XIII se od nich distancoval „z vlastní svobodné vůle“. Nazval ho „zahořklým starcem“, řekl o něm, že má rád „konspirační teorie“ a popsal ho jako lehce zmateného. Zdůraznil, že rodina Reussových neměla nic společného s politickými prohlášeními jeho příbuzného. Navzdory skutečnosti, že v Německu již oficiálně neexistují knížecí tituly, tak Heinrich XIII nadále titul používal.

Reichsbürger se považují za pokračovatele Německé říše a svou vizi světa šíří prostřednictvím internetu, kde mají vlastní webové stránky, kanály sociálních sítí a diskusní fóra. Někteří také vydělávají peníze prodejem falešných identifikačních dokladů „Reich“. Jedna taková skupina s názvem Bismarckovi dědicové se podle Úřadu pro ochranu ústavy loni pokusila vytvořit i vlastní zpravodajský web. Sami o sobě tvrdí, že jsou patrioti, a proto chtějí osvobodit Německo od současné vlády.

Zadržení jsou přesvědčeni, že zemi vládnou příslušníci německého deep-state „hlubokého státu“ a že tajná mezinárodní společnost s názvem Aliance se chystá zasáhnout, aby Němce osvobodila. Sesadit dosavadní moc jim měli pomoci členové vojenské složky sítě. Byli si vědomi toho, že dojde k úmrtím, ale považovali je pouze za nutný mezikrok k dosažení údajné „změny systému na všech úrovních“.

Zdroj: https://www.middleeastmonitor.com/20221207-germany-arrests-25-suspected-far-right-members-planning-to-overthrow-government/

https://english.elpais.com/international/2022-12-08/who-are-prince-heinrich-xiii-and-the-reichsburger-who-were-plotting-a-coup-in-germany.html

Líbil se Vám dnešní článek?

PODPOŘTE PROSÍM MYŠPULE SVĚT !
https://myspulesvet.org
a video kanály Myšpule Svět jsou projekty investigativní občanské žurnalistiky financované výhradně ze soukromých a osobních zdrojů. Přispějete-li na jejich provoz a udržení přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!


Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100
do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“


Za jakoukoliv Vaši případnou podporu Vám s pokorou a úctou děkuji! Vaše Myšpule

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s