S příchodem zimy se Evropanům začíná rýsovat nová, poněkud temná realita a mnohé z nich to přivádí k panickému nákupu palivového dřeva a kamen na dřevo v očekávání nadcházející velmi temné zimy bez energie.

Říká se nám, že ruská invaze na Ukrajinu, následovaná sabotáží na plynovodech Nord Stream v Baltském moři z Ruska do Německa, jsou tím hlavním důvodem, proč ceny energií v Evropě nyní prudce rostou. Pravdou však je, že ceny energií, potravin a další vznikající inflace prudce stoupala už před ruskou invazí – to znamená Wall Street a další finanční tyrani. , že skutečnými viníky jsou opět

Nejnovější zprávy naznačují, že velká část Evropy je na pokraji návratu „středověkých“ dnů bez elektřiny, což masivně zvyšuje poptávku po dřevě, kamnech, krbech a dalších věcech potřebných k tomu, aby zůstaly v teple v kruté zimě. (Související: Evropa je skutečně na pokraji totálního energetického kolapsu .)

Vyhlídka na postupné výpadky proudu nebo horší okraje přiblížení, protože listí padá a teploty klesají. Jinými slovy, zábava a hry se blíží ke konci a mnoho Evropanů začíná pociťovat strach a paniku z toho, co by se mohlo stát dál, kdyby se alespoň nepokusili připravit na nejhorší.

Vzhledem k tomu, že palivového dřeva je nyní nedostatek, tak mnoho Evropanů nyní bude spalovat COKOLI, co najdou

Podle nejnovějších zpráv dnes více než 70 procent evropské populace spoléhá na vytápění svých domovů zemním plynem. V současné době asi 40 milionů lidí začalo nebo již dávno spalují tuhá paliva, hlavně tedy dřevo k vytápění svých domovů a to v očekávání kdy zhasne také světlo . Což je situace, kteráý nás poměrně s jistotou čeká již v nadcházejících měsících nebo dokonce týdnech…

Lídři Evropské unie (EU) se sice pokusili o zastropování cen, ale nedokázali se prý dohodnout na cenovém stropu zemního plynu, na což Evropané reagovali „panikařským nákupem toho nejtradičnějšího a nejzákladnějšího paliva na světě,“ uvedla agentura Bloomberg .

Poptávka po dřevu na topení jev dnešní době již tak vysoká, že třeba takové Maďarsko poměrně nedávno zakázalo veškerý vývoz dřevěných pelet, aby je uchovalo pro své vlastní občany (možná by se politici Spojených států mohli z tohoto konceptu něco dozvědět?), zatímco třeba Rumunsko omezilo ceny palivového dřeva až do příštího jara.

„Je to návrat zpět do starých časů, kdy lidé neměli na vytápění celého domu,“ řekl Nic Snell, výkonný ředitel britského velkoobchodního a maloobchodního prodejce palivového dřeva Certainly Wood, a dodal k tomu, že o palivové dřevo je dnes abnormálně velmi vysoká poptávka.

Cena dřevěných pelet se ve Francii v posledních týdnech údajně zdvojnásobila a dosáhla již 600 eur. Ostatní evropské národy zaznamenávají podobné cenové skoky společně se stále rostoucí poptávkou.

Poptávka po kamnech je také značná, uvádí Gabriel Kakelugnar AB, výrobce špičkových kachlových kamen. Poptávka po kamnech jen u této společnosti vzrostla o více než 400 procent, přičemž současná čekací doba na jejich dodání se protáhla až do března příštího roku – což je ale již příliš pozdě na to, aby to přežilo nadcházející zimní sezónu.

Vzhledem k tomu, že palivové dřevo je nyní v Evropě jen velice těžce dostupné, tak se někteří občané uchylují ke spalování různých jiných věcí, jako je třeba odpad a nebo dokonce skoro cokoli, co kde najdou . To vše se rychle mění na situaci, kdy jde o holé přežití, jinými slovy.

„Obáváme se, že lidé prostě spálí všechno to, co jim kde přijde pod ruku,“ řekl Roger Sedin, vedoucí oddělení kvality ovzduší ze Švédské agentury pro ochranu životního prostředí.

V Polsku už to některé domácnosti dělají, spalují odpadky a uhlí v zoufalé honbě za teplem.

V srpnu také doslova explodovalo vyhledávání na Google pro slovo „palivové dřevo“ jak nám naznačují zprávy.

„Evropané se ale musí ptát, zda ty prudce rostoucí účty za elektřinu a celková všeobecná krize životních nákladů skutečně ještě stojí za podporu zástupné války NATO na Ukrajině prostřednictvím sankcí proti Rusku,“ vysvětluje další mediální zpráva.

„Lidé v Česku jsou již také unaveni západními sankcemi, které zdevastovaly jejich ekonomiku a finanční blaho.“

Protože světová ekonomika přesně podle globalistické zakázky dnes doslova imploduje, tak je dobré zůstat informováni třeba na webu Collapse.news .

Článek Ethana Huffa publikovaný na http://www.greentyranny.news/2022-10-13-europe-panic-buying-firewood-stoves-energy-crisis.html

Líbil se Vám dnešní článek?

PODPOŘTE PROSÍM MYŠPULE SVĚT !

Sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích!

https://myspulesvet.org
a video kanály Myšpule Svět jsou projekty investigativní občanské žurnalistiky financované výhradně ze soukromých a osobních zdrojů. Přispějete-li na jejich provoz a udržení přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!


Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100
do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“


Za jakoukoliv Vaši případnou podporu Vám s velkou pokorou a úctou děkuji! Vaše Myšpule

One thought on “S příchodem zimy se Evropanům začíná rýsovat nová, poněkud temná realita a mnohé z nich to přivádí k panickému nákupu palivového dřeva a kamen na dřevo v očekávání nadcházející velmi temné zimy bez energie.”

  1. Žiju na vesnici v domku s mladýma (dcerou a zetěm). Vytápíme tepelným čerpadlem. Říkám jim, pořiďme krbová kamna. Býval kdysi krb, připojení na komín žádný problém. Finančně přispěju (z nevelkého důchodu)… Říkám, pořiďme elektrocentrálu. Přispěju.
    Ne, nejsou peníze! Musí se ušetřit na příští dovolenou do Norska.
    No, do prdele pojedou. Těžká to věc.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s