OSN raději stáhla článek z roku 2008, který zdůrazňoval „výhody“ hladomoru pro svět

Článek publikovaný již před 14 lety v United Nations Chronicle se nyní znova objevil na sociálních sítích a stal se okamžitě virálním, a to kvůli jeho značně kontroverznímu pohledu na světový hladomor .

Článek, který napsal bývalý profesor na Havajské univerzitě s názvem „Výhody světového hladomoru“, byl okamžitě stažen z webových stránek a prohlášen za „satirický“.

„Tento článek se objevil v UN Chronicle již před 14 lety jako pokus o satiru a nikdy neměl být brán doslovně. Byli jsme upozorněni na naše selhání, nevhodný obsah dokonce i jako satira, a odstranili jsme jej okamžitě také z našich stránek,“ uvedl oficiální twitterový účet OSN.

Obnovený článek , který napsal profesor UH George Kent, nyní již v důchodu, byl napsán pro digitální časopis OSN v roce 2008 a zůstal na webu téměř bez povšimnutí po více než deset let.

„Nikdy jsem to nezamýšlel jako satiru,“ řekl k tomu nedávno Kent, který pracuje nyní jako zástupce šéfredaktora časopisu „World Nutrition“, Newsbusters .

Kent řekl, že si vůbec neuvědomil, že by to mohlo být vnímáno jako schvalování hladomoru ve světě. „Mým hlavním důvodem pro jeho napsání bylo a ještě stále je, že někteří velmi bohatí lidé stále těží svůj osobní či finanční prospěch z existence hladomoru ve světě. To totiž pomáhá vysvětlit i to, proč je hladomor na mnoha místech naší planety tak trvalý.“

Michigan Capitol Confidential také oslovil bývalého profesora ohledně jeho článku prostřednictvím e-mailu. Odpověděl tím, že si myslí , že je nešťastné, že byly noviny staženy . (Související: Organizace spojených národů se chlubí údajnými „přínosy“ SVĚTOVÉHO HLADOMORU v nyní smazaném op-ed .)

Bohatí lidé využívající světových hladomorů k nalezení levné pracovní síly

Kent řekl, že tento článek nemá oslavovat hladomory, ale upozornit na ně.

„Někdy mluvíme o hladu ve světě, jako by to byla metla lidstva, kterou všichni chceme odstranit, a pohlížíme na něj třeba jako na mor nebo na AIDS. Ale tento naivní pohled nám přitom brání přijít skutečně na kloub toho, co ho způsobuje a dále udržuje,“ napsal tehdy.

Podle Kenta totiž hladomor pro mnoho lidí velkou pozitivní hodnotu a pro fungování světové ekonomiky je zásadní. Zdůraznil, že hladoví lidé jsou ti nejproduktivnější lidé, obzvláště tam, kde je potřeba těžká manuální práce.

Kent dále řekl, že základem bohatství všech těch, kteří jsou závislí na dostupnosti levné pracovní síly, je ve skutečnosti právě hlad.

„Nikdo nepracuje tvrději než hladoví lidé. Ano, lidé, kteří jsou dobře živeni, sice mají mnohem větší kapacitu pro produktivní fyzickou aktivitu, ale dobře živení lidé jsou také mnohem méně ochotni tuto práci dělat,“ stálo v jeho článku z roku 2008.

Ve svém příběhu definoval otroky jako lidi, kteří nemají dovoleno opustit svou práci , a uvedl, že na celém světě je dnes odhadem 27 milionů otroků. To bylo ještě v roce 2008.

V roce 2022 nevládní organizace Free the Slaves uvedla že dokonce až 40 milionů lidí, včetně dětí, je dnes nuceno pracovat proti své vůli , což obchodníkům s lidmi ročně přináší zisk 150 miliard dolarů.

Asi 50 procent nebo 21 milionů pracovníků uvízlo v otroctví nucenou prací v odvětvích, která jsou závislá na manuální práci, jako je zemědělství, farmaření, těžba dřeva, těžba, rybolov a výroba cihel. Totéž platí pro myčky nádobí, domovníky, zahradníky a pokojské ve službách.

Dodal, že globální ukončení hladu by bylo naprostou katastrofou pro všechny ty, kteří jsou na tom nejvyšším konci společenského žebříčku.

„Kdyby na světě nebyl hlad, kdo by nám oral naše pole? Kdo by sklízel naši zeleninu? Kdo by pracoval v kafilériích? Kdo by nám čistil záchody? Museli bychom si vyrábět vlastní jídlo a čistit si po sobě vlastní toalety. Není divu, že lidé žijící na vysoké úrovni nespěchají s řešením problému hladu. Pro mnohé z nás není totiž světový hlad problémem, ale stal se aktivem,“ napsal Kent svůj názor na hladomor a zveřejnil ho v článku z roku 2008.

Dr. Joseph Mercola, lékař a autor bestsellerů, napsal v Epoch Times: „Podstatou Kentova článku – ať už je to skutečně satira nebo ne – je to, že elitní třída má zcela jasnou, zřejmou a hlavně i poměrně velkou motivaci nikdy neukončit světový hlad , protože pokud bude jen každý člověk dobře živen, tak možná skutečně již neexistuje v dnešní době vůbec nikdo, kdo by byl ještě vůbec ochotný poskytnout svoji levnou pracovní sílu a otročit na některých z těch fyzicky vůbec nejnáročnějších a nejnepříjemnějších pracích na planetě.

Rozsáhlé narušení dodavatelských řetězců a globálního obchodu s potravinami a vypuknutí masivního globálního hladomoru byly před pouhými deseti lety pouze teorií. Nyní se pomalu odhaluje a ohrožuje opět jen ty vůbec nejchudší a nejzranitelnější.

Během zasedání Organizace spojených národů o potravinové bezpečnosti dne 24. června 2022 varoval generální tajemník OSN Antonio Guterres před „globální krizí a hladomorem“. Zmínil také „skutečné riziko“ vyhlášení „mnoha lokálních hladomorů“ během roku 2022, přičemž v roce 2023 lze očekávat ještě další zhoršení situace. „Čelíme bezprecedentní globální hladové krizi. Válka na Ukrajině ještě více zkomplikovala problémy, které se vytváří po celá léta – klimatická krize (smyšlená), pandemie Wuhanského koronaviru (COVID-19) a hluboce nerovné zotavení se různých zemí z této krize“ uvedl Guterres ve své video zprávě.

Vyzval ministry, aby začali co nejrychleji jednat ve věci stabilizace potravinových trhů a kolísavých cen potravin. (Související: Globální „katastrofa“ nedostatku potravin se odehrává právě nyní, varuje šéf OSN .)

David Beasley, ředitel Světového potravinového programu (WFP), poznamenal, že rusko-ukrajinská válka měla další „zničující“ dopady na pokračující celosvětový nedostatek potravin. Dodal, že by to mohlo způsobit „peklo na Zemi“.

„Ještě před ukrajinskou krizí jsme čelili bezprecedentní celosvětové potravinové krizi kvůli pandemii COVID a zvýšování cen pohonných hmot. Pak jsme si mysleli, že už to nemůže být horší, ale tato válka byla naprosto zničující,“ řekl.

Beasley poznamenal, že pokud by se současná krize vůbec neřešila, došlo by tím k vypuknutí „hladomoru, k destabilizaci národů a k masové migraci“. Podle šéfa WFP je tedy ta „nejlepší věc, kterou můžeme udělat, je co nejdříve ukončit válku v Rusku a na Ukrajině a otevřít přístavy“. Opět vše podle kategorického imperativu samá pravda a moře lásky plus lhát, krást a podvádět.

Právě Ukrajina je totiž velmi významným exportérem obilí a představuje 12 procent exportu pšenice a 17 procent celosvětového exportu kukuřice. Rusko-ukrajinská válka, která začala v únoru 2022, však úplně ochromila vývoz potravin z obležené země

Ve skutečnosti právě Kyjev byl zodpovědný za námořní blokádu v ukrajinských přístavech, která byla neprávem jak jinak než připisována Rusku.

Opět tedy platí, že v dnešním světě si dle názorů politické reprezentace máme být všichni rovni, jen někteří si budou rovnější. A ten „spravedlivý“ nový řád světa je přesně o tom, všichni si budeme rovni, nikdo nebude mít nic, ale šťastní tedy rozhodně nebudem. Budeme pouze otroky bohatých, totálně pod kontrolou, zbaveni veškerých přirozených práv a potřeb člověka. Nevěřte propagandě Brave New World, tenhle elitou připravovaný svět bude naprosté peklo a nikdo v něm nebude chtít žít. Navíc, jestli se jim to podaří, budeme do role otroků bez práv, kteří nemohou rozhodovat ani o svých vlastních tělech, vmanipulováni už navždy bez jakékoliv možnosti na tom cokoli změnit.

Zdroj: https://evil.news/2022-08-03-un-takes-down-2008-article-world-hunger.html

Zaujal Vás dnešní článek?

PODPOŘTE PROSÍM MYŠPULE SVĚT !
https://myspulesvet.org
a video kanály Myšpule Svět jsou projekty investigativní občanské žurnalistiky financované výhradně ze soukromých a osobních zdrojů. Přispějete-li na jejich provoz a udržení přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!


Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100
do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“


Za jakoukoliv Vaši případnou podporu Vám s pokorou a úctou děkuji! Vaše Myšpule

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s