Politico: Rusko vítězí na pozadí speciální operace na Ukrajině

Uznávaný americký Politico je přesvědčen o tom, že Rusko nakonec ve speciální vojenské operaci na Ukrajině zvítězí

Vojáci Lidových milicí DPR - RIA Novosti, 1920, 11.04.2022

Očima „nepřítele“, pohled z druhé strany. Zajímavou zprávu paradoxně ze Spojených států přineslo ruské zpravodajtsví Ria novosti v následujícím článku:

MOSKVA 11. dubna – RIA Novosti. Americká publikace

Americký server Politico zveřejnil názor, že Rusko na pozadí speciální operace na Ukrajině nakonec vítězí. „Pokud si myslíte, že Rusko nemá prospěch z invaze na Ukrajinu , zvažte toto:

Moskvě se zisky z vývozu plynu se ve srovnání s minulým rokem ztrojnásobily; Marine Le Penová prozradila, že ode dneška začnou západní vůdci opět přijíždět do Moskvy, aby osobní intervencí přiměli prezidenta Vladimira Putina k urovnání situace na Ukrajině.

Jeden z podtitulů materiálu zveřejněného v Politico nám vysvětluje, proč Putin hlavně „vyhrává ekonomickou válku“.

„Při porovnání ruských příjmů z plynovodu vidíme, že export Ruska stále roste a navíc za mnohem vyšší ceny než loni,“ uvedl Politico.

Rusko zahájilo vojenskou operaci na Ukrajině 24. února letošního roku. Prezident Vladimir Putin nazval jeho cílem „ochranu lidí, kteří byli osm let vystaveni šikaně a genocidě ze strany kyjevského režimu“. Za to se podle něj plánuje provést „demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny“, a postavit před soud všechny válečné zločince odpovědné za „krvavé zločiny proti civilistům“ v Donbasu . Ruské ozbrojené síly podle ruského ministerstva obrany útočí pouze na vojenskou infrastrukturu a ukrajinské jednotky a od 25. března splnily hlavní úkoly první etapy – výrazně snížily bojový potenciál Ukrajiny. Hlavním cílem operace podle ruského vojenském velení bylo osvobození Donbasu.

Zdroj: https://ria.ru/20220411/rossiya-1782990432.html

Oslovil Vás tento článek? Podpořte mě!

PODPOŘTE MYŠPULI A SVĚT VÁM BUDE VDĚČNÝ !

https://myspulesvet.org a video kanály Myšpule Svět jsou zcela soukromé projekty nezávislé investigativní občanské žurnalistiky financované výhradně z osobních zdrojů a Vašich darů, bez kterých by byli dlouhodobě neudržitelné. Přispějete-li na jejich další provoz přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!

Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100

do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“

Za Vaši případnou podporu Vám s pokorou a úctou děkuji!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s