25.rudý únor 2022 v ČR přinesl po 33 letech opět do naší země tvrdou cenzuru. Povolen teď bude jen jeden názor – ten jejich. Tak zde je návod, jak odblokovat některé zablokované weby:

Článek přinesl nezávislý informační zpravodajský web bez cenzury CZ24.news. Na jejich popud sdílím a o totéž prosím i vás, sdílejte tyto informace s ostatními. Česká mediální alternativa vám za to poděkuje a společně jim tak hodíme do fašistické cenzury v Česku VIDLE!

CZ.NIC je subjekt, který se stará o domény „.cz“. Pokud máte nějaký web a název jeho domény končí „.cz“, je to právě CZ.NIC, kdo dohlíží na to, aby vše fungovalo správně. Když někdo zadá název vašeho webu, tak aby se na ten web skutečně také dostal.

Jenže právě CZ.NIC dnes zablokoval přístup na několik webů. Jsou to weby, které prohlásil za dezinformační a šířící pro-ruskou propagandu. Z odpovědi CZ.NIC na facebooku se zdá, že tak učinil na základě vlastního rozhodnutí.  Tento krok je každopádně sporný a nejspíše i vyloženě protiprávní. To ale bude muset rozhodnout až soud.

Nedostupné weby

Mezi doménami, které zablokovalo CZ.NIC je i známý publicistický server ProtiProud.cz. Blokace je na úrovni DNS. To je systém, který překládá „čitelné“ internetové adresy na IP adresy (ty jsou číselné).

Další weby jsou:

Abyste se dostali na stránky, je nutné aby fungoval tento překlad a aby požadavek na stránky šel se správnou adresou. Chcete-li se dostat například na ProtiProud, stačí upravit soubor „hosts“ ve vašem operačním systému. Měnit jej ovšem může jen správce (tj. program, kterým jej změníte, musíte spustit „jako správce“).

Ve Windows je soubor zpravidla v adresáři \WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\ETC a jmenuje se HOSTS.

Linuxu je v adresáři /etc a jmenuje se „hosts“.

Do tohoto souboru přidejte řádku „217.11.249.162 protiproud.cz http://www.protiproud.cz“. Voila, vše by mělo fungovat. Možná budete muset restartovat prohlížeč, než to zabere.

Zde jsou údaje pro další weby. Vše vložte do HOSTS. Za adresy děkujeme panu Miloši Vymazalovi, z jehož facebookového příspěvku jsme je převzali.

46.28.105.2 ceskobezcenzury.cz http://www.ceskobezcenzury.cz
192.124.249.14 aeronet.cz http://www.aeronet.cz
185.178.175.226 czechfreepress.cz http://www.czechfreepress.cz
88.86.120.88 exanpro.cz http://www.exanpro.cz
78.24.14.63 prvnizpravy.cz http://www.prvnizpravy.cz
89.221.213.141 skrytapravda.cz http://www.skrytapravda.cz
178.238.37.215 voxpopuliblog.cz http://www.voxpopuliblog.cz

Zdá se, že k blokaci ze strany CZ.NIC se přidala také společnost WEDOS. Weby na jejich hostingu jsou vypnuté.

Boj za svobodu slova

Nezapomeňte článek sdílet, aby se k co největšímu množství lidí dostala informace, jak obejít tuto snahu o cenzuru informací. Děkujeme!

Sledujte nás na Telegramu: t.me/cz24news

Společnost pro obranu svobody projevu najdete na tomto odkaze. Jejich web https://www.sosp.cz.

Těsně před zveřejněním tohoto článku jsem zjistila, že fašistická vláda ČR blokuje také web Aliance národních sil, na doméně aliancenarodnichsil.cz. Na odstranění problému se pracuje, budeme nyní na doméně aliancenarodnichsil.org.

Myšpule Svět

Zdroj: https://cz24.news/navod-jak-otevrit-weby-ktere-cz-nic-zablokoval-aeronet-ceskobezcenzury-voxpopuliblog-prvnizpravy-czechfreepress-exanpo-skrytapravda/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s