Rusko na ultimátum nereagovalo: Ukrajina požaduje setkání se všemi účastníky Vídeňského dokumentu. Aktualizace situace na Ukrajině ruskýma očima

Zveřejnil web rusonline.org 14.února 2022:

Ukrajina žádá o schůzku s Ruskem a všemi státy, které jsou stranami Vídeňského dokumentu, do 48 hodin za účelem projednání bezpečnostní situace. V neděli 13. února to oznámil ministr zahraničí Dmitrij Kuleba. „Rusko dosud nereagovalo na naši žádost o Vídeňský dokument. Děláme další krok. Ukrajina svolává během následujících 48 hodin schůzku s Ruskou federací a všemi zúčastněnými státy, abychom projednali posílení a pohyb ruských jednotek podél naší hranice a na dočasně okupovaném Krymu,“ napsal ministr zahraničí. Kuleba také dodal, že pokud Rusko bere vážně svá slova o nedělitelnosti bezpečnosti v prostoru OBSE, musí splnit své závazky k posílení bezpečnosti pro všechny smluvní strany této dohody.

Připomeňme, že 11. února Kyjev požádal Rusko o objasnění vojenských aktivit v oblastech sousedících s územím Ukrajiny a dal na to 48 hodin.

Читать далее: https://rusonline.org/ukraine/rossiya-ne-otvetila-na-ultimatum-ukraina-trebuet-vstrechi-so-vsemi-uchastnikami-venskogo

Satanovský vysvětlil, co vlastně Západ na Ukrajině dělá pod záminkou evakuace diplomatů.

Ruský politolog Jevgenij Satanovskij ve vysílání Vesti FM vysvětlil, co vlastně Západ dělá pod záminkou evakuace ambasád z Ukrajiny. Podle známého politického experta Jevgenije Satanovského probíhá evakuace západních ambasád z Ukrajiny na pozadí dodávek zbraní pro ozbrojené síly Ukrajiny, což je alarmujícím signálem. Nové kolo ukrajinské krize je podle experta nevyhnutelné díky kolektivnímu úsilí Západu. Publikace zahraničních médií o údajně chystané „invazi“ Ruské federace na Ukrajinu sice kritice neobstojí, ale mohou sloužit jako informační zástěrka pro skutečné plány západních zemí. „Ale opravdu, kdo teď vyvádí své diplomaty?“ Celý západní blok. Kanada, Anglie, USA, Německo. Odvolávají je odsud pouhou náhodou? Ukrajina je nyní celá přecpaná zbraněmi, vojenskými instruktory – stovkami příslušníků speciálních jednotek, které sem přišly pod záminkou, že jsou potřeba k evakuaci ambasád Kanady a dalších zemí NATO. Školení příštích militantů „dobrobatů“ před pohromou na Donbasu? Ano,“ řekl expert dříve ve vysílání Vesti FM.

Jevgenij Satanovskij zdůraznil, že zvláštní obavy vzbuzují dodávky raketových systémů Javelin pro Kyjev. Objevení se vážných zbraní mezi Ukrajinci zvyšuje riziko provokací na Donbasu, uzavřel expert.

Читать далее: https://rusonline.org/opinions/satanovskiy-poyasnil-chto-v-realnosti-delaet-zapad-na-ukraine-pod-predlogom-evakuacii

Montjanová vysvětlila, co se stalo s leteckou dopravou na Ukrajině

Prominentní ukrajinská lidsko-právní aktivistka a právnička Tatyana Montjanová poskytla nové podrobnosti o tom, co se nyní děje v její zemi, uprostřed neustálých zpráv médií o „invazi“. Začala tedy komentářem k videu, které se dostalo na web o tom, jak nyní více než 200 lidí strádá na letišti země sousedící s Ukrajinou. Podle této aktivistky začala letadla oblétávat Ukrajinu, a tak první lety létají místo do Kyjeva – do Kišiněva. Podle Taťány si lidé místo toho, aby přistáli v Kyjevě a šli si za svými věcmi, seděli šest hodin a čekali na autobusy, které je odvezou do jejich cíle, tedy do Kyjeva. Zároveň vyjádřila přesvědčení, že se to vše děje neustále na pozadí zpráv o hrozící „invazi“ Ruska. Montjanová také zdůraznila, že situace je čím dál zajímavější a nemůže se dočkat 17., kdy jí vyjdou uzávěrky této „invaze“ během olympiády. Zároveň navrhla, že eskalace konfliktu bude s největší pravděpodobností odložena z 16. února na dobu neurčitou.

Stojí za zmínku, že nedávno Tatyana Montjhanová hovořila o evakuaci cizinců z Ukrajiny. Moskva je podle ní z celého tohoto příběhu eskalace situace v její zemi tak unavená, že brzy místo reakce ruského ministerstva zahraničí zveřejní ceduli s nápisem: „Invaze je zrušena. Nikdo není doma.“ Za zmínku také stojí, že podle poslance Nejvyšší rady Ukrajiny Oleksija Gončarenka může být letecký provoz nad Ukrajinou zcela pozastaven již toto pondělí. I když obrázky, které se objevují na webu s dráhou letu letadel nad Ukrajinou, naznačují, že by tento rozkaz již právě nyní mohl vstoupit v platnost.

Читать далее: https://rusonline.org/opinions/montyan-obyasnila-chto-nachalo-tvoritsya-s-aviasoobshcheniem-na-ukraine

Glazjev ukázal, jak mohou Rusové potrestat USA. Rychle až k panickému záchvatu

Ekonom Sergej Glazyev ve svém kanálu Telegram ukázal, jak mohou Rusové krásně potrestat Spojené státy. Akademik Ruské akademie věd plán odhalil a poznamenal, že obyvatelstvo USA dnes velice snadno podlehne „panické psychóze“. Ekonom, akademik Ruské akademie věd Sergej Glazyev ve svém kanálu na Telegramu představil myšlenku, jak mohou dnes Rusové potrestat Spojené státy – doslova až k panickému záchvatu. Glazyev poznamenal, že CNN v současné době opět zveřejňuje údajné nové plány ruské invaze na Ukrajinu. Mapa ukazuje očekávané směry dopadu.

Glazjev považuje tuto sestavenou mapu za „perlu lidového humoru“. Poznamenal, že soudě podle toho, co se děje na Ukrajině, je prezident Volodymyr Zelenskyj zmatený a neví, co má dělat. Chování politika přirovnal k situaci z filmu „Vrtěti psem“. Zelenskij se chová jako „představitel země, která prošla pomyslnou osvobozeneckou operací Spojených států“. A armáda ozbrojených sil Ukrajiny nyní zvažuje, kolik peněz lze asi tak získat, pokud se americké vybavení prodá do míst nějakého horkého konfliktu. „Možná bychom měli zahájit propagandistickou kampaň, abychom vrátili Mexiku území, která mu vzal Washington, a zároveň Francii – Louisianu nelegálně koupenou od Napoleona?“ zeptal se Glazyev.

Ekonom dále poznamenal, že obyvatelstvo USA „snadno podlehne panické psychóze“. Svědčí o tom i známý případ ze studené války, kdy vtip novináře o přistání Marťanů vyvolal v amerických městech ohromnou paniku.

Читать далее: https://rusonline.org/opinions/glazev-pokazal-kak-russkie-mogut-nakazat-ssha-bystro-i-vplot-do-panicheskoy-ataki

To je skvělé: ruská vojenská cvičení budou stát Ukrajinu 17 miliard hřiven

Kabinet ministrů Ukrajiny na mimořádném zasedání přerozdělil 16,6 miliardy UAH na zajištění bezpečnosti letů v rámci ruských vojenských cvičení v Černém moři, podle vyhlášky ukrajinské vlády.

Částka 16,6 miliardy UAH bude přidělena ministerstvu infrastruktury na zajištění bezpečnosti letů na Ukrajině pro pojišťovny, leasingové společnosti a letecké dopravce. Vláda tak zvýšila výdaje rezervního fondu a snížila výdaje v položce služba veřejného dluhu o stejnou částku — 16,6 miliardy UAH.

V nařízení se uvádí, že finanční prostředky budou vedeny na vázaných účtech ministerstva infrastruktury, aby byla zajištěna bezpečnost letů na území Ukrajiny od 14. února až do „vypořádání zahraničněpolitických hrozeb“. Fejetonista Artemij Rust označil současnou situaci za naprosto absurdní a označil ji za platbu Kyjeva za americké vystoupení o ruské invazi.

„Je to tak trochu absurdní. Nejprve kyjevský režim a všechna světová média masivně podněcují hysterii kolem ruské invaze, neustále toto datum posouvají a pak se diví, že se světové aerolinky bojí létat na Ukrajinu a žádají záruky. 17 miliard hřiven, to je platba Kyjeva za divadelní představení USA o vybájené ruské invazi. Výsledkem je, že Rusko nikdy nevstoupilo do války, ale vy dostanete šek a podepíšete ho.“ řekl Rust

Читать далее: https://rusonline.org/ukraine/eto-genialno-voennye-ucheniya-rossii-oboydutsya-ukraine-v-17-milliardov-griven

Krok směrem od eskalace: Putinův plán B vstupuje do závěrečné fáze

Ve válku na Ukrajině tady věří málokdo. Ale marně! Sám jsem tomu nevěřil doslova do posledního dne. Byl jsem dokonce připraven se vsadit, že se to nestane, vycházeje z toho, že to Moskva ani Kyjev nepotřebují (kdy jindy jsme pozorovali takovou jednotu názorů?).

Nikdo nechtěl válku, přesto válka byla nevyhnutelná Ale na stejné místo v posledním textu jsem dal dvě značky, podle kterých bylo možné usuzovat na další pokračování událostí. Prvním ukazatelem byl únik (nebo neproniknutí) do tisku americké odpovědi Kremlu na poskytnutí písemných záruk jeho bezpečnosti.

Objevení se takových dokumentů v tisku tedy znamenalo, že se nepodařilo dosáhnout žádné dohody, Moskva za sebou pálila poslední mosty a doufala v mírové řešení krize, ale přešla na vojenský scénář. Opačná varianta (nevyčerpávající) stále ponechávala určitou naději, že mírové řešení konfliktu, tzv. plán „A“, je možné. Druhým ukazatelem byla implementace (či neimplementace) minských dohod Kyjevem.

Odmítnutí implementovat Minsk-2 nakonec pohřbilo plán A (dohoda mezi Moskvou a Washingtonem) a donutilo Kreml uchýlit se k násilnému řešení konfliktu (tzv. plán B) – přimět hegemona k míru pomocí armády a armády -technické metody (které za nimi dosud nikdo nezná!). V důsledku toho oba markery tento týden zkolabovaly. Kdo unikl americké reakci do tisku, už není tak důležité, hlavní je, že byl dokument odhalen. A odmítnutí Kyjeva diskutovat o otázkách návratu Donbasu se zástupci samozvaných republik definitivně ukončilo Minské dohody.

Každý, kdo na vlastní oči viděl závěrečnou tiskovou konferenci Kozaka a Yermaka k výsledkům jejich berlínských rozhovorů v normandském formátu, vše pochopil již z výrazu ve tvářích hlavních vyjednavačů. V době, kdy Yermak ve svém opileckém pohybu smutně brečel o svých nadějích na pokračování vyjednávacího procesu, Kozak s kamennou a extrémně unavenou tváří v prostém textu prohlásil, že 9hodinové vyjednávání se dostalo do slepé uličky. vinou ukrajinské strany a těch, kteří podporovali její Němce a Francouze.

Teď bych nespěchal, abych si utíral nohy do Jermakových soudruhů a do německých a francouzských vyjednavačů. Macron udělal vše, co mohl, aby zachoval mírovou agendu, když tento týden podnikl bleskové turné po trase Paříž-Moskva-Kyjev a vedl neplánovaná jednání s nejvyššími představiteli Ruské federace a 404. Je jasné, že důvodem byly nadcházející dubnové prezidentské volby ve Francii a Macronova touha korunovat se vavříny mírotvorce, ale vůbec nevylučuji také skutečně upřímnou touhu francouzského prezidenta navrhnout svůj plán řešení konfliktu, který byl vlastně založen na myšlence finlandizace Ukrajiny. A viděl jsem, s jakou nadějí pohlédl Zelenskému do úst na jejich společné tiskové konferenci a čekal na slova podpory jeho plánu.

Ale marně! Zelenskyj by ho mohl rád podpořit, ale kdo mu to dovolí?! Je to naprosto otravný člověk. Stejně jako celá jeho družina. Nejlaskavější dědeček Joe ho železným sevřením drží pod krkem přes oddíly fašistických hrdlořezů, schovávající se za transparenty nacionalistických vlastenců, sedících na sacích SBU a skrze ni na sankcích CIA a USA . Zelenskij by Macronův plán rád podepsal a dokonce by splnil své sliby Putinovi dané před dvěma lety (na posledním pařížském summitu Normandské čtyřky již v roce 2019), ale jen strach z opakování osudu Ceausesca a jeho ženy mu to nedovoluje

Udělej to. Zelenskyj nemá žádné zdroje moci, za jeho život, stejně jako za život jeho ženy a dětí, nikdo na Ukrajině nedá ani rozbitý groš. Jakmile se odváží udělat něco, co je mimo vůli jeho bílého pána, okamžitě vydají povel „tvář“ a nejsem si jistý, že bude žít jako Ceausescu před vojenským soudem a nebude pověšen vzhůru nohama dolů na první strom, který je u jeho domu. A Yermak se bude poflakovat hned vedle něj. Mimovolně budete při vyjednávání bečet jako ovce. Kdo rozhoduje o osudu na Ukrajině, se ukázalo po nedávném zablokování dvou opozičních kanálů na YouTube vůči Zelenskému, které předtím posvětila Rada národní bezpečnosti a obrany.

Pokud si ve své zemi Zelensky může dělat, co chce (v mezích toho, co mu je povoleno bílým mistrem), pak mimo ni nemá vůbec žádnou moc a rozhodně už vůbec nemůže YouTube říkat, koho má blokovat a koho ne. Ale možná to může diktovat jeho zámořský majitel. A před svým plánem C nepotřebuje žádné hlásné trouby, aby zpochybnil stanoviska, které Washington vnutil ohledně ruské invaze na Ukrajinu.

Ke všem pěti již uzavřeným opozičním televizním kanálům Viktora Medvedčuka (112 Ukrajina, ZIK, NewsOne, UkrLive a Pershoy Nezalezhny) proto nedávno přibyl poslední opoziční kanál Evgeny Muraeva NASH. Děda Joe je připraven realizovat svůj plán C. A ode dneška začalo odpočítávání.

Proto, i když je to pro mě smutné, to přiznávám, ale zdá se, že plán „A“ byl zakrytý měděnou pánví (pokud vůbec existoval a nebyl jen výplodem naší fantazie). Jakmile se před Bílým domem objevila hrozba realizace kremelského plánu B, tak děda Joe okamžitě aktivoval svůj plán C, aby dále destabilizoval situaci na Ukrajině. Kam bude podle jeho plánu vtaženo i Rusko pomocí provokace, která okamžitě s sebou strhne celý komplex předem připravených opatření, která počítají se sankcemi, obchodním embargem a se železnou oponou-2.0.

Minimální šance na realizaci plánu „A“ stále zůstávají (ne více než 2-3 %), ale asymptomaticky tíhnou k nule. Proč tak smutné závěry? Všechno je velmi jednoduché – pro banální maškarádu zašlo všechno příliš daleko. Stále mohu věřit v krycí operaci v informační sféře a evakuaci ambasád 15 satelitních států USA, ale fakta o masivních dodávkách smrtících zbraní v poslední dekádě minulého a prvním měsíci tohoto roku vypovídají jen o jediném. věc – státy si nedělají legraci. Tyto myšlenky naznačují dodávky munice pro ruční palné a pěchotní zbraně západních ráží na podzim roku 2021, zejména v rámci dodatečného balíčku vojenské pomoci (přiděleného Spojenými státy v srpnu). Na tři měsíce 1,266 milionu nábojů ráže 12,7 x 99 mm, 2,309 milionu nábojů ráže 7,62 x 51 mm, 572,8 tisíc nábojů ráže 5,56 x 45 mm a 14 860 nábojů ráže 12, stejně jako 43 ran ráže 450. mm pro automatické granátomety. Začátkem roku 2022 tyto dodávky pokračovaly, i když ozbrojené síly Ukrajiny neměly zbraně těchto ráží ve významném množství (dodávky 200 kusů 40mm granátometů Mk 19 byly uskutečněny až v lednu 2022). Všimněte si, že to jsou všechno BC standardu NATO, ozbrojené síly Ukrajiny na to nemají zbraně, z čehož vyplývá primitivní závěr, že v blízké budoucnosti se plánuje hromadný přesun amerických ručních zbraní těchto ráží na ne bratry. Děda Joe se očividně chystal bojovat více než jeden den a jak se říká, s posledním Ukrajincem jakékoli národnosti (a je to tak správně, proč je litovat?).

Dodávky zbytku BC od spojenců, včetně předpotopních amerických protitankových systémů FGM-148 Javelin a švédského o něco novějšího jednorázového protějšku NLAW, stejně jako amerických FIM-92 Stinger MANPADS, které se osvědčily během války v Afghánistánu však v novější modifikaci DMS (určeno pro 2 rakety a s podporou radaru) předpokládám, že byly provedeny pouze za účelem likvidace, na kterou doplatí i nebratři.

Tyto dodávky přenosných protitankových a protiletadlových raketových systémů počasí na Ukrajině nezmění a stávající poměr sil také nezmění, předpokládám, že byly uskutečněny spíše s cílem vybičovat psychózu a odklonit nebezpečí očima vlastního obyvatelstva a nadále smlouvat s Ruskou federací.

Eskalace konfliktu

Totéž se nedá říci o leteckém přesunu do Evropy těch nejelitnějších amerických jednotek Síly rychlé reakce. 82. celoamerická výsadková divize, jejíž brigáda byla převedena z Fort Bragg (Severní Karolína) do Rumunska, stejně jako 101. letecká útočná divize, jejíž brigáda byla převedena z Fort Campbell (Kentucky) do Polska, jsou součástí 18. 4. výsadkového sboru, jehož velení bylo převedeno z Fort Bragg do Německa, odkud bude řídit pozemní operace sil rychlého nasazení v Evropě.

Jde o tu nejzkušenější elitu ozbrojených sil USA, která si prošla spoustou válek a ozbrojených konfliktů (něco jako naši pskovští a rjazaňští výsadkáři 76. gardové výsadkové divize a 106. gardové výsadkové divize), která spolu se 4. mechanizovaná pěší divize „břečťan“, jejíž brigáda „železných koní“ byla nasazena z Fort Carson (Colorado) k polsko-ukrajinským hranicím, bude schopna rychle řešit nejsložitější úkoly, které jim jejich velení zadá. A budou mít jeden úkol, až / pokud Putinovy ​​burjatské oddíly potápění na koních vtrhnou na území Nezaležnaja, budou muset do hodiny překročit hranici a ovládnout západní enklávu Ukrajiny, omezenou Lvovem, Ivano-Frankivskem, Ternopilský, Chmelnický a Černovický region (to jsou Karpaty a Bukovina, pozor, Zakarpatí tam není, protože Maďaři nesdílejí názory svých vyšších soudruhů v NATO).

Proto západní diplomaté mezi sebou závodí a převádějí tam své konzuláty a ambasády. Sergej Kuzhugetovič si je těchto amerických plánů vědom a udělá vše pro to, aby se tak nestalo, protože naše plány nezahrnují obsazení levého břehu a střední Ukrajiny a poskytnutí Polákům a Rumunům na Západní Ukrajinu. Jaký je pro Putina rozdíl, kde budou umístěny americké raketové základny – u Charkova nebo u Ternopilu, v zásadě by tam být neměly vůbec!

A ačkoliv se nechystáme nikam vtrhnout, vše je předem naplánováno v plánech generálního štábu. Pokud k tomu budeme nuceni zpackat další provokaci, což očekávám v příštích dvou třech dnech (navíc to nemusí být nutně Donbass, může to být Krym, a dokonce i území Nezalezhnaya, kde budou podkopávat, například kaskáda dněperských přehrad a obviňujeme, že jsme v tom), pak se nezastavíme na Donbasu.

Putin tento skrovný pahýl nepotřebuje, když to vezmeme silou, tak celou Nezaležnu – až k polským, maďarským, slovenským a rumunským hranicím. Jaký rozdíl to pro nás bude i tehdy, když budeme stále vystaveni sankcím za většinu „nechci“. I když, abyste si nedělali iluze, sankce budou v každém případě zahrnuty, ať děláme, co děláme, stejně je dostaneme. To není otázka místa, ale času. Teď jen hledají důvod. A aby měli méně důvodů, tak jsme po dobu cvičení a odpalování raket začínajících 13. února předem ohradili vody Černého a Azovského moře včetně Kerčského průlivu, aby nebratři nemít neodolatelnou touhu dovézt část jejich prohnilého dlouhého člunu na Krymský beraní most s jediným cílem zemřít smrtí statečných někde na jeho okraji.

Pro jiné účely sestavil SPM bezprecedentní mocenské uskupení ruského námořnictva, které zahrnuje tři projektové raketové křižníky Atlant 1164, z nichž dva jsou vlajkovými loděmi jejich flotil (RK Moskva – Černomořská flotila, RK Varyag – Pacifická flotila a RK „Maršál Ustinov“ je v těchto ukazatelích prostě horší než vlajková loď Severní flotily TARK „Petr Veliký“, dvě velké protiponorkové lodě – BOD „Admirál Kulakov“ (SF) a BOD „Admiral Tributs“ (TOF), oba projekty 1155 a čtyři fregaty – těžká fregata projektu 22350 „Admirál Kasatonov“ (SF) a tři lehké fregaty z Černomořské flotily admirálské řady projektu 11356R – „Admirál Grigorovič“, „Admirál Makarov“ a „Admirál Essen „. Všechny lodě jsou nosiče raketových zbraní, včetně podzvukových plavebních „Kalibr“, nadzvukových protilodních střel „Onyx“ a hypersonických okřídlených „Zirkonů“.

Dvě protiponorkové torpédové a raketové protilodní a protiletadlové korvety projektu 20380 „Resistant“ a „Savvy“ (nyní projíždějící Gibraltar) tam také míří z baltských zbraní (sama e ozbrojené lodě ve své třídě). Letadlová loď Harry Truman, poflakující se v SPM, s krycími loděmi, mezi něž patří raketový křižník USS San Jacinto, torpédoborce USS Bainbridge, USS Cole, USS Gravely, USS Jason Dunham a také norská fregata Fridtjof, se již cítila nepříjemný. Vlajková loď 6. flotily amerického námořnictva, velitelská loď USS Mount Whitney, již odešla, nicméně ji nahradila víceúčelová jaderná ponorka třídy Ohio SSGN 729 Georgia se 154 okřídlenými Tomahawky na palubě. Ale v zásadě je tam našich ponorek dost (šest zcela nových dieselelektrických ponorek projektu 636.3 „Varshavyanka“ Černomořské flotily s „Kalibrem“ na palubě).

Jak vidíte, tak Sergej Kuzhugetovič se na setkání důkladně připravil. My sami se přitom nechystáme na nikoho útočit. Budeme ale bojovat za mír tak, aby v něm nezůstal kámen na kameni. Byl o tom informován i děda Joe, který s hrůzou čeká na zahájení našich rozsáhlých cvičení, do kterých se zapojí celá jaderná triáda strategických jaderných sil Ruské federace, vzdušné, námořní i pozemní na stejný čas. To se ještě nikdy za celou historii Ruské federace nestalo. Když Putin viděl Bidenovy přípravy na válku, přesunul začátek cvičení plánovaných na podzim na únor. Něco ale přesto bude! Bude takové horko, že se bojím, aby se někdo nepopálil.

Putinův úkol je jednoduchý jako den. Vzhledem k tomu, že Bidenovy plány jsou již jasné – děda chce zorganizovat masakr na Ukrajině a vtáhnout do něj Ruskou federaci a pověsit na ni všechny psy, už oznámil i datum, což znamená, že jeho kartu musíme zabít vlastní. Nemůžeme se vyhnout válce, pokud se dotkne Donbasu, tak zasáhneme jakkoli a nezastavíme se u toho, půjdeme až do konce (naše zkušenost z Tbilisi v roce 2008 nás hodně naučila). Ale zase to vůbec není v našich plánech. Jak lze z této pasti uniknout? Co může Putin udělat proti Bidenovu plánu C?

Kupodivu můj plán „B“, o kterém jsem již psal. Pokud na nás Biden čeká na Ukrajině a už na to všechno připravil, nemělo by se mu takové potěšení dopřát. Dívat se, jak se nebratři popálí, může děda Joe zpoza oceánu dlouho as velkým potěšením, jako by se nespálil. Takže je potřeba to udělat tak, aby to hořelo i s ním. Nehrajte jeho roli odsouzeně podle not, ale vnucujte mu svou. A k tomu má Putin také vše připraveno. Jinak by na konci loňského roku nepřišel se svým ultimátem, kterým klade požadavky, které prostě nelze splnit, ale odmítnout jejich splnění bez srozumitelné odpovědi také nelze.

A aby se děda Joe neměl jak dostat z kremelských návrhů, jednoho šedého lednového rána na začátku roku 2022 ze základny Severní flotily Severomorsk ze zdi okamžitě vypluly tři velké výsadkové lodě – velké vylodění Pjotr ​​Morgunov loď (projekt 11711), velká přistávací loď Olenegorsky horník „A velká přistávací loď“ George Vítězný „(oba projekt 775) a tiše se pohybovala na západ nízkou rychlostí. Tehdy této skutečnosti nikdo nevěnoval velkou pozornost, dokud neobešli Norsko ze severu a 13. ledna vstoupili řadou průlivů do Baltského moře, čímž znepokojili všechny tamní švédské Moremany, kteří posílili svá postavení na ostrově. Gotland kvůli tomuhle. Tomu ale oddíl BDK SF nevěnoval pozornost a 15. ledna zakotvil u zdi přístavu Baltiysk, kde se v té době nakládaly další tři BDK a připravovaly se k výjezdu, tentokrát Baltské flotily – BDK „Minsk“, „Korolev“ a „Kaliningrad“ (všechny projekty 775, Severnaya Verf, Gdaňsk, Polsko).

Nikdo neví, čím vším byli naloženi (jde o vojenské tajemství!). 17. ledna západní monitorovací zdroje zaznamenaly tuto skupinu lodí na výstupu z Baltského moře, když po proplutí Øresundským průlivem (odděluje Dánsko a Švédsko) a Skagerrakem (odděluje Dánsko a Norsko) vstoupily do Severního moře. O den později se k nim na stejném místě v Severním moři připojila skupina BDK SF, která také něco naložila do očních bulv v Baltiysku, načež se pomalu ve dvou skupinách přesunula na západ.

Všichni kromě Petra Morgunova, který měl větší výtlak, se téměř nalodili na palubu za pohybu a křižovali rychlostí 18 uzlů/h ve směru na Britské ostrovy, kde se ke skupině připojila průzkumná loď Vasilij Tarpiščev. Poté všechny prostředky NATO začaly sledovat vylodění vyloďovacích lodí, které následovalo bez bojového doprovodu. O tom, že se jednalo o neplánovaný výjezd, svědčí fakt, že dva BDK BF – „Minsk“ a „Korolev“ se právě před dvěma týdny vrátily z dlouhé cesty, aby se o dva dny později vydaly novým, ještě vzdálenějším jeden. Dovolte mi připomenout, že právě vrcholilo jednání s NATO a Spojenými státy, kdy náměstek.

Ministr zahraničí Alexander Grushko již přislíbil „partnerům“ v případě nesplnění našich požadavků odvetná opatření vojenského a vojensko-technického charakteru. Karibská krize 2.0 výrazně zapáchala ve vzduchu. „Partneři“ z takových slov tiše nabobtnali a začali skupinu našich velkých přistávacích lodí sledovat ještě těsněji v obavě, že se obrátí směrem k Latinské Americe. I my jsme se všichni s nadšením drželi radaru. Už jsem předpověděl, že v Baltiysku vzala BDK na palubu 152. gardová střelecká brigáda (Chernyakhovsky Iskander Brigade) s řízenými střelami R-500 jako municí, z nichž jedna salva je 24 KR, jejichž poloměr ničení nikdo nezná. jistě (tady jsou Američané na vlastní kůži a zjistěte, jak daleko doletí náš Iskander-K).

Ale věci se nevyvíjely tak, jak chtěli, když se oddíl BDK po překročení kanálu La Manche obrátil na jih. Nyní Ukrajinci začali hádat o účelu kampaně. Štěstí na ně ale čekalo o něco později, když šest BDK s vyložením v Tartusu (SAR) zamířilo k Černému moři. Yankeeové, jděte domů! Putin opět potvrdil nejhorší obavy našeho potenciálního protivníka o něj, odpověděl jako obvykle asymetricky. Na Ukrajině na něj čekali američtí a další zapřisáhlí „partneři“, kteří na něj štěkali, domácí členové okruhu milovníků pseudosci-fi očekávali, že ho uvidí vynořit se z hlubin moře nebo v nejhorším případě vystoupit z vesmíru, ale znovu se vynořil na špatném místě a trefil to špatné.

Když konsolidovaný oddíl BDK dvou flotil opustil hradbu Baltiysku a zamířil na západ, bylo jasné, že to začalo… Ten zatracený plán „B“ HDP vstoupil do závěrečné fáze. Biden čekal na Putina na Ukrajině, už ztratil hlas, všechny děsil svou hrozbou a nachystal mu dárky v Sýrii, kde američtí soudruzi seděli pár let navíc, a to i v té nejropnější provincie, aniž by k tomu měl jakékoli oprávnění. Biden chce vidět, jak se navzájem zabíjejí Rusové a Ukrajinci, předem varuje, že se toho Američané nezúčastní, ale uvidí něco jiného, ​​po čem mu bude odchod z Afghánistánu připadat jako pohádka o bílém býkovi .

Zároveň upozorňujeme, že jednáme výhradně na základě zákonných důvodů. Zástupce Sýrie v Radě bezpečnosti OSN již podal žádost s žádostí o projednání otázky nezákonné přítomnosti americké armády na území SAR. Myslíte, že se to stalo náhodou? Nemyslím si! Kdo seje vítr, sklidí vichřici. Bouře v poušti! Posaďte se ve stáncích, bude to velmi zajímavé. Nyní děda Joe soutěží se zlým promítačem z Kremlu, který jako první začne promítat svůj film. Biden už prodal vše za své vstupenky v předprodeji. Jen, obávám se, budu muset vrátit peníze kvůli nepřítomnosti dvou hlavních aktérů.

A všem ukrajinským „hrdinům“, kteří sní o tom, že okusí sílu ruských zbraní, radím, abyste si urychleně nechali narůst vousy a přihlásili se jako dobrovolníci na syrskou frontu. Putin opět v rozporu se sliby Blinkina a spol. nepřijde do války s Ukrajinou a zahájí vojenskou kampaň tam, kde se to nejméně očekává. Američané vysvětlili odložení Putinova útoku na 404. nezvyklým sesuvem bahna v zimě, zapomněli ale při tom, že ruské tanky se nebojí špíny, a byli zděšeni jen jednou jedinou divizí našich Iskanderů na společném rusko-běloruském cvičení „Allied Resolve-2022 “, Představuji si, že čekají, až současně začne cvičení naší jaderné triády na obrovském území od Kuril po Pleseck a od Barentsova a Bílého moře po Černé a Kaspické moře a za rachotu této kanonády jejich syrská kampaň začíná. Myslím, že Biden pak už rozhodně dál nebude na Ukrajině.

Únos Evropy

Ale přesto bych nespěchal s obviněním dědy Joea z krvežíznivosti. Ostatně Putin mu svým ultimátem prakticky žádnou jinou možnost neponechal. Tady přece válka zdaleka nekončí nad Ukrajinou. Je to jen pěšák, vyjednávací žeton. Evropa je v sázce a kdo ji v budoucnu podojí. Hloupá Evropa to možná pochopí i se svou míchou, ale nic nezmůže, všechny sebeobranné reflexy v důsledku 70 let koloniální nadvlády atrofovaly, všechny vládnoucí elity zdegenerovaly a degradovaly a jsou odsouzeny ji dovést do lešení.

Šéfka ministerstva zahraničí, hluchohluchá a němá tankistka Elisabeth Trussová, která nedávno navštívila Moskvu, překvapila i Sergeje Lavrova, který ty památky viděl. Vavříny Margaret Thatcherové ji zřejmě pronásledovaly celý život, dokud neprojela na hlavním bojovém tanku britského Challengeru přes estonské cvičiště pár kilometrů od hranic s Ruskou federací. Zjevně byla zároveň zakryta poklopem, protože v rozhovoru s Lavrovem zpochybnila sounáležitost Voroněžské a Rostovské oblasti Ruské federace a se vší vážností navrhla Sergeji Viktoroviče snížit (ne stáhnout, totiž snížit!) Jeho vojenské jednotky na hranicích s Ukrajinou (plést si ho, pravděpodobně s ministrem obrany Šojgu).

Je tedy div, že takoví a podobní lidé dělají vše pro to, aby dostali Rusko pod sankce, po kterých hrozí, že celá Evropa zůstane bez plynu. „Na čem se tedy budete ohřívat? ptá se Putin. – Palivové dříví? Takže pro dříví je třeba také na Sibiř! Přestože lze Anglosasům stále rozumět, jejich růžovým snem je rozpoutat na Ukrajině jatka v zastoupení a pokořit Ruskou federaci a s ní poslat i chechtající se Evropu do středověku. Poté se zmocnit států Evropy, které se rozpadají pod nevyhnutelnými ruskými sankcemi, a dalších pár století si klidně parazitovat na jejich mrtvole. To, že Ukrajina sama sestoupí do doby kamenné obecně nikoho v Londýně a Americe netrápí. Operace se nazývá únos Evropy.

Co bude s Ukrajinou, to vám povím příště. Nikdo o ni nepůjde bojovat, k vítězi duelu mezi USA a Ruskou federací půjde automaticky formou bezplatné aplikace. I když neztrácím naději také na realizaci plánu „A“. Pokud by k dohodě mezi Putinem a Bidenem skutečně došlo, pak jsme všichni účastníci rozsáhlého podvodu, nebo spíše my jsme diváci, oni jsou účastníci. Do konce představení ale každopádně zbývá už jen jedna přestávka a již v nejbližší době se dozvíme, jak to celé skončí. Pokud by nedošlo k dohodě, pak se oba hlavní aktéři utkají o právo zahrát nám svůj vlastní film. Bidenova premiéra je naplánována na 16. února. Putin o datu stále mlčí.

Autor článku: Vladimír Volkonskij

Oslovil Vás tento článek? Zvažte, prosím, podporu Myšpule Světa!

https://myspulesvet.org a video kanál Myšpule Svět jsou projekty investigativní občanské žurnalistiky. Přispějete-li na jejich provoz a udržení, přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!

Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100

do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“

Všem dárcům s úctou a pokorou děkuji!

Читать далее: https://rusonline.org/world/v-shage-ot-eskalacii-plan-b-putina-perehodit-v-finalnuyu-fazu

Zdroj: https://rusonline.org/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s