Aktualizace situace na Ukrajině.

Satanovskij předpověděl Rusku nepříjemné překvapení z Ukrajiny a NATO na 16. února

Читать далее: https://rusonline.org/opinions/satanovskiy-predskazal-na-16-fevralya-nepriyatnyy-syurpriz-dlya-rossii-ot-ukrainy-i-nato

Americký prezident Joe Biden by stanovením data ruské „invaze“ na Ukrajinu mohl poodhalit plány NATO pro Donbas. Uvedl to politolog Jevgenij Satanovskij. Zejména pro své čtenáře o situaci mluví PolitRussia. Americký prezident podle amerického Politico jednal s představiteli zemí EU a NATO. V důsledku summitu bylo oznámeno datum údajně plánované „invaze“ Ruska na Ukrajinu – 16. února. „Útok“ podle novinářů začne raketovými údery a kybernetickými útoky. Později tuto informaci Bílý dům potvrdil, přestože Kreml tato prohlášení opakovaně popíral. Podle známého politologa Jevgenije Satanovského mohl takové datum například stanovit tým meteorologů, které si již dříve najal Bílý dům, aby určili načasování ruské „invaze“ na Ukrajinu. Meteorologové museli přesně určit den, kdy bude země dostatečně studená, aby ruské tanky překročily hranici, aniž by uvízly v bahně. „Idiocie, která přesně odráží úroveň chápání základů vojenských záležitostí západními politiky… Na druhou stranu by Biden oznámením 16. února skutečně mohl poodhalit plány NATO. „… vypadá to, že Američané s Brity a kyjevská junta na tento den skutečně připravují nějaké překvapení. Zahájí například velký útok na Donbas s odkazem na to, že se snaží předběhnout ruský útok, o kterém bylo stanoveno a oznámeno konkrétní datum, kdy by k němu mělo dojít,“ dodal specialista. A takové vycpávání na pozadí západní informační kampaně o situaci na Ukrajině, je si Satanovský jistý, vyvolá odezvu tisku, politiků a dokonce i vysokých amerických generálů, kteří se řídí spíše médii a náladou kongresu než svými profesními zkušenostmi.

„Podle toho štěká pes, karavana jede dál, olympiáda v Pekingu pokračuje, záchvaty vzteku v Kyjevě, Washingtonu, Londýně, Bruselu i v jednotlivých evropských metropolích a datum naší invaze na Ukrajinu je naznačeno přesněji než přesně. jako by ti, kdo o tom mluví ve skutečnosti, měli alespoň nějaké informace o záměrech Moskvy. Nemají, ale to vůbec nevadí,“ zdůraznil politolog. A později, jak poznamenává expert, když se žádná „invaze“ nestane, západní představitelé řeknou, že „útoku“ bylo zabráněno díky zveřejnění těchto informací. „Tajemství bylo odhaleno, trumfy byly vyraženy z Putinových rukou, pojmenovaly datum ruského útoku, a tím ztratily smysl.“ Je to byznys!… Bylo by to vtipné, kdyby to nebylo tak smutné,“ shrnul Satanovský.

Читать далее: https://rusonline.org/opinions/satanovskiy-predskazal-na-16-fevralya-nepriyatnyy-syurpriz-dlya-rossii-ot-ukrainy-i-nato

Rostislav Ishchenko: Rusko chce mír, a proto je připraveno na válku

Nejnovější fakta a prohlášení amerických úřadů ukazují, že se skutečně připravují na válku na Ukrajině. Tato akce má však své pozadí a určité plány, o kterých je potřeba mluvit a které by měly být odhaleny, než vše začne. Někteří kolegové se v posledních týdnech snažili uhodnout osud potenciálního vojenského konfliktu na Ukrajině. Někdo hledá radu od vnitřního hlasu, někdo pečlivě studuje umístění hvězd, někdo studuje mimiku ruských vůdců a někdo si hází mincí. Rozsah „předvídavosti“ sahá od toho, že válka nikdy nezačne až po válku, která začne zítra. Existují také „přechodné“ návrhy: válka začne, ale ne hned, ale za šest měsíců, rok, dva, tři (kdo je víc)? V poslední době byl oblíbeným datem zahájení války den zahájení olympijských her v Pekingu. Nevyšlo to a titíž lidé nyní sebevědomě předpovídají vypuknutí války v závěrečný den olympijských her v Pekingu.

Přesvědčení, že jakákoli vážná mezinárodní událost je nutně načasována tak, aby se kryla s nějakými významnými daty, a stačí jen uhodnout, která, jak se vše hned vyjasní (všechna tajemství budou odhalena), je vlastní nejen marginálům, kteří věří v „světové vládě“, „reptiliánům“ a dalším konspiračním teoriím, ale také docela osvíceným novinářům, středním byrokratům a odborníkům. Blízkost posvátného vědění a nemožnost porozumět právě těmto posledním skupinám je činí nejzranitelnějšími vůči kouzlu významných dat.

Problém „odborníků“, kteří hledají skryté znalosti nebo loví „zasvěcené“, je ve skutečnosti v tom, že sami političtí představitelé zpravidla nevědí, jakým směrem se budou události vyvíjet, zda bude možné příští krizi vyřešit mírově nebo vojenský střet je nevyhnutelný, jaký bude rozsah této srážky, kdy začne a jak skončí. I Hitler, pokaždé jednoznačně usilující o válku, byl opakovaně z objektivních důvodů nucen odkládat začátek většiny svých vojenských tažení, včetně invaze do SSSR, která začala téměř o měsíc a půl později, než bylo původně plánované datum. . Většina politiků upřednostňuje řešení svých problémů mírovou cestou, válku považuje za možnou, ale nežádoucí metodu k dosažení cíle, používanou pouze jako poslední možnost („poslední možnost“).

Je také nutné vzít v úvahu omezení, která ukládají současná politická pravidla, která se formovala po první a druhé světové válce. Tato pravidla ostře omezují legitimitu války, pokrytecky definují prvního, kdo použije sílu jako agresora, i když byl k tomu donucen provokativním chováním nepřítele. I když je tedy politickým vůdcům nevyhnutelnost války jasná, stále pokračují v diplomatických manévrech, už ne proto, aby zrušili nevyhnutelné, ale aby přesunuli odpovědnost za „agresi“ na protivníka.

Jednoduchý příklad ze současné politiky. Když se SSSR zhroutil a Spojené státy začaly rozšiřovat NATO a stimulovaly expanzi EU, vysvětlovaly postup vojensko-politické a ekonomické infrastruktury Západu k ruským hranicím tím, že se jejich systém ukázal jako tzv. jediná hlavní cesta civilizace vedoucí lidstvo ke světlejší budoucnosti, a proto jako vlastníci posvátného vědění, které lidstvu přináší světlo pravdy, jsou prostě povinni spojit v jedné osobě roli globálního učitele, policisty, prokurátora. a soudit. Proto by prý měli být schopni „projektovat sílu“ kdekoli na světě, k čemuž je nasazena odpovídající infrastruktura.

Za poslední tři desetiletí se situace změnila, Spojené státy neplnily své deklarované závazky a rostoucí Rusko, na kterém je již celá (a nejen východní) Evropa ekonomicky závislá, zdvořile požádalo Spojené státy, aby omezily zbytečnou infrastrukturu. , jelikož už nemohou být ani učitelem, ani policistou, žádným soudcem, žádným žalobcem a jejich systém nefunguje, zatímco ruský vykazuje dobré výsledky. Neděláme si nárok na celé lidstvo, ale jsme připraveni některé vzít s sebou do světlejší budoucnosti. Spojené státy hrubě odmítly uznat nové skutečnosti a začaly demonstrovat připravenost k ozbrojené obraně svých „hodnot“ přímo na ruských hranicích. Bude možné v takové situaci považovat násilné svržení americké armády okupující Evropu a jimi podporovaných loutkových režimů do Atlantského oceánu za ruskou agresi?

Na základě litery mezinárodního práva to bude agrese, ale pokud budeme vycházet z ducha řídících dokumentů OSN a OBSE, bude to přinejmenším sporné. Ale Rusko, na rozdíl od snů militantních internetových křečků, kteří upřímně věří, že budou sledovat jadernou válku na internetu a že se jich to nedotkne, vojenské řešení nechce. Ne proto, že by se bál odsouzení „světového společenství“. Američtí gangsteři, kteří si přisvojili právo soudit ostatní, jim už dlouho nikdo nevěří, a když ztratili výhodu síly, ztratili jediný argument. Prostě válka, byť vítězná, je akce extrémně náročná na zdroje, která vyžaduje neproduktivní vynaložení obrovského množství vzácných zdrojů (lidských, materiálních a ekonomických, morálních a politických atd.)

Pro Rusko je mnohem výhodnější dosáhnout svých cílů mírovou cestou. To je poněkud delší, ale nevede to k nesmyslnému zničení zdroje. Naopak, vzhledem k dynamice moderních politických a ekonomických procesů každý den světa dělá Rusko silnějším a jeho odpůrce slabšími. Je tu samozřejmě problém klinických idiotů, kteří po zaslechnutí slova „kompromis“ okamžitě vykřiknou „souhlas“ a požadují „zásah raketami“ (jako by mírový, vzájemně prospěšný vývoj byl něco ostudného ve srovnání s „hrdinským“ postnukleární poušť, ve které přeživší závidí v čase mrtvý). Tento problém je ale řešitelný, protože ač mají lidé rádi sebevědomí idiotů, kteří si v dětství dostatečně nezahráli ve válce, každý jednotlivec rozhodně nerad bojuje.

Potenciální Bonapartové proto vyhrají volby, až když slíbí mír. Každý se rád pyšní našimi vlajkami nad svými poraženými hlavními městy, ale nikdo pro to nechce zemřít bez zvláštní potřeby. Jedna věc je zemřít při obraně své země a druhá věc je dát svůj život v boji za geopolitické ambice nepochopitelné pro většinu populace. Navíc, proč bojovat a plýtvat životy naší už tak malé populace, když totéž lze získat mírovou cestou. Někdy se však politický oponent chová tak, že pouze přímá hrozba války ho může přimět odmítnout bojovat. Spojené státy si dobře uvědomují, že prohrávají pokojnou konkurenci s Ruskem. Bylo by to jinak, nebyli by nervózní, nehrabali by se v sankcích a nevyvolávali by vojenský střet na Ukrajině. Mají samozřejmě své jestřáby, kteří si jsou jisti, že „aiguillette mizí z poklidného života, hedvábí praporů bledne a chátrá“ a také že „když ve dne v noci praskají granáty, brzy dávají hodnosti a rozkazy“ , ale velký byznys, který ovládá politiku, moc dobře ví, že vítězstvím bez války vyhrajete více.

Americký politický systém proto začíná usilovat o válku až tehdy, když si dříve dosaženou převahu nedokáže udržet mírovou cestou. Každý zná americkou tradici boje především v zastoupení. Není-li možné vyhnout se zatažení do války, vyhýbat se účasti na aktivních nepřátelských akcích tak dlouho, jak je to možné, přiznávat toto „čestné právo“ spojencům, kteří nejen trpí hlavními ztrátami, ale také obohacují americký byznys a stát, získávání zbraní, surovin, spotřebního materiálu – vše, co je pro válku potřeba. Spojené státy jsou připraveny vést takovou a jedinou válku po léta a dokonce desetiletí. A nyní se přeliv ukrajinské krize do vojenského konfliktu mezi Kyjevem a Moskvou zdá Američanům žádoucím, avšak nedostatečným rozvojem současné situace.

Washington si je vědom, že Ukrajina dlouho nevydrží. A i kdyby Evropa zpočátku podporovala USA, po vymazání Ukrajiny z politické mapy budou moci evropští spojenci říci Washingtonu, že nechtějí trpět kvůli chybějícímu státu, takže se s Ruskem úplně nerozejdou, ale bude vyjednávat. V důsledku toho Američané potřebují v první fázi, okamžitě, v prvních minutách nebo hodinách srážky, získat „důkazy“ o „ruských zvěrstvech“ a „zoufalém boji“ Ukrajinců „za svobodu“. Jedině tak lze donutit alespoň některé evropské země k vyslání vojáků, alespoň na ochranu Haliče, Volyně, Bukoviny, Zakarpatí. Nemyslím si, že se tento týden americká ambasáda a generální prokuratura Ukrajiny jen tak náhodně rozhodly odvézt své dokumenty (a ambasádu a zaměstnance) na západní Ukrajinu. Zřejmě mají důvod doufat, že důležité dokumenty tam budou relativně v bezpečí.

Ve druhé fázi se USA pokusí frontu stabilizovat pomocí kontingentů z východní Evropy a tlaku ze západní Evropy. Ideálním stavem pro ně není ani mír, ani válka, jako je tomu nyní na Donbasu. Demarkační čára někde podél Zbruchu, podél níž dochází k občasným excesům, dost ošklivým na to, aby udržely Rusko ve střehu, a dostatečně mělké, aby nebyly záminkou k narušení příměří. Hlavní myšlenkou otočení „Minského procesu“ o 180 stupňů je donutit Moskvu, aby držela armádu v poli po celá léta, pomocí Ukrajinců a Východoevropanů jako potravu pro děla, aby se mu postavila, posílená (k demonstraci západní solidarity) několika Americké a západoevropské prapory fungující na rotačním základě, stejně jako kryty americkými letadly a systémy protivzdušné obrany.

Spojené státy jsou připraveny vést takovou válku, dokud nebudou ruské zdroje zcela vyčerpány. Aby bylo možné rychle přesvědčit Rusko k míru za amerických podmínek, počítá se také se třetí fází, která zahrnuje rozmístění „hnutí odporu“ v části Ukrajiny okupované ruskými jednotkami – ve skutečnosti vytvoření teroristických buněk, úkol jehož bude podkopávání týlu ruských jednotek na Ukrajině a pokus o organizaci teroristické války v samotném Rusku.území. Odpovědnost převezme „ukrajinská vláda“, která uprchla z Kyjeva do Haliče, a skutečnou organizaci, financování, zásobování a řízení budou provádět Spojené státy.

Mimochodem, aby nebyly otázky, jak to všechno vím? To neustále vyprávějí sami Američané a Britové ve formě „předpokladu“ („jak Ukrajina odolá“), stejně jako jejich ukrajinské loutky. Ti poslední pošetile vyprávějí vše, co se dokázali naučit od Britů a Američanů, podrobně a podrobně. Ti stejní sice svým loutkám neposkytují úplné informace o plánech, ale na restaurování celé kresby z četných dostupných fragmentů to stačí.

Je jasné, že v Kremlu, na ministerstvu zahraničí, na ministerstvu obrany, FSB, SVR nesedí děti a všechny tyto americké plány jsou dobře známé a srozumitelné. Donedávna se Rusko pokoušelo vést vysvětlující dialog s evropskými spojenci Spojených států. Bylo jim řečeno samozřejmé – pokud se pokusí i nadále sedět na dvou židlích, pak je Američané nepustí z háku, slovy podporují Washington, ale ve skutečnosti sabotují zavádění zbytečných a nebezpečných protiruských sankcí pro Evropu.

Spojené státy dokážou vytvořit v zemích EU takové veřejné mínění, které donutí politiky, kteří legitimizovali americkou provokaci, plně a bezpodmínečně podporovat USA v jejich protiruských akcích. Evropa je ztrátová. Aby se představitelé EU (Francie a Německo) a všichni spojenci, které mohou mobilizovat, vyhnuli nátlaku a provokaci USA, musí prohlásit, že za žádných okolností nebudou podporovat Washington v jeho konfrontaci s Moskvou. To nezaručí proti americké provokaci na 100%, ale výrazně ji to znehodnotí.

Francie a Německo nebyly připraveny k tak radikálnímu kroku. Demonstrují svou oddanost předchozí politice, deklarují podporu Ukrajině („v případě ruské agrese“) a také „jednotu Západu“ (to znamená, že jsou připraveni pokračovat v následování po americkém zahraničním politika), ale zároveň se snaží dosáhnout stažení své obchodně-ekonomické spolupráce s Ruskem z případných amerických sankcí. Dosahují tím opaku svého zamýšleného cíle – ve skutečnosti přesvědčují Spojené státy o možné účinnosti připravované provokace. Washington může očekávat, že poté, co v první fázi získal částečnou a podmíněnou podporu od svých spojenců, rychle je dotlačí k úplné a bezpodmínečné dohodě se všemi americkými plány.

Читать далее: https://rusonline.org/opinions/rostislav-ishchenko-rossiya-hochet-mira-potomu-i-prigotovilas-k-voyne

Od Mariupolu po Krym a Oděsu: Rusko uzavírá Černé a Azovské moře

Ruské úřady vydaly oznámení NOTAM pro letce a námořníky, že od 13. února do 19. února ruské námořnictvo uzavírá určité oblasti Azovského a Černého moře a také vzdušný prostor nad těmito vodami pro rozsáhlá vojenská cvičení s střelba. Podle monitorovacích zdrojů, které sledují námořní a leteckou situaci, se téměř všechny neutrální vody přiléhající k námořním hranicím Ukrajiny, od Mariupolu po Krym a dále až po Oděsu a ústí Dunaje, dostaly do zóny manévrů ruské armády.

Upřesňuje se, že během manévrů budou zapojeny dělostřelecké a raketové zbraně včetně DBK. V oblasti Černého a Středozemního moře se již vytvořilo působivé sjednocené uskupení ruské flotily. Je třeba poznamenat, že se tak děje na pozadí krize mezi Ruskem a Západem a hysterie, která od října 2021 neutichá kolem „nevyhnutelné invaze“ Ruské federace na Ukrajinu.

Něco podobného bylo v regionu pozorováno v druhé polovině dubna 2021. V té době také ruská armáda uzavřela pro cvičení významné úseky Černého moře. Poté začala v zemích NATO a Kyjevě hysterie kvůli „porušování“ svobody plavby a byla vznesena obvinění proti Moskvě z pokusu „uškrtit“ ukrajinské přístavy v Azovském moři, do kterých je přístup přes Kerčský průliv. byl zablokován.

Читать далее: https://rusonline.org/ukraine/ot-mariupolya-do-kryma-i-odessy-rossiya-zakryvaet-akvatoriyu-chernogo-i-azovskogo-morey

Rusko připravilo pro ukrajinské neonacisty speciální překvapení

Několik dobře informovaných zdrojů ze západních zpravodajských agentur uvádí, že oddíly bojovníků z Čečenska, Abcházie a Jižní Osetie se zkušenostmi s bojovými operacemi na Kavkaze a na Blízkém východě jsou soustředěny v Bělorusku a poblíž rusko-ukrajinských hranic. Mezi nimi jsou podle Redditu vojáci a takzvané „Kadyrovovy oddíly“, které se dříve účastnily boje proti teroristům v Sýrii. Přesun bojovníků se provádí přes Minsk.

V případě válečného konfliktu bude jejich úkolem organizovat protisabotážní opatření proti nacionalistickým praporům na Ukrajině a speciálním silám Hlavního zpravodajského ředitelství ozbrojených sil Ukrajiny. Jak uvádí zdroj, ruské soukromé vojenské společnosti a speciální služby již řadu let shromažďují údaje o aktivních ukrajinských nacionalistech, vůdcích a členech nacionalistických stran a organizací. Patří mezi ně Pravý sektor*, Bílé kladivo*, OUN*, strana Svoboda (* zakázaná v Ruské federaci) a další. Rusové mají k dispozici kompletní seznam organizátorů a pachatelů zapálení Domu odborů v Oděse 2. května 2014. Prioritním cílem dobrovolníků jsou v tomto případě „aktivisté“, kteří se podíleli na válečných zločinech na území Ukrajiny. „Kadyrovtsy“ mají stovky dokumentů o těchto lidech.

Читать далее: https://rusonline.org/ukraine/rossiya-ugotovila-osobennyy-syurpriz-dlya-ukrainskih-neonacistov

Nestihnete ani mrknout: Putin varoval před ruským úderem na NATO kvůli Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin již 8.2 varoval NATO před zasahováním do vojenského konfliktu o Krym na straně Ukrajiny.

„Pokud Ukrajina vstoupí do NATO a začne vracet Krym vojenskými prostředky, evropské země se automaticky stanou stranami konfliktu s Ruskem,“ řekl na tiskové konferenci po setkání s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. „Vojenský potenciál zemí NATO a Ruska je nesrovnatelný, to chápeme. Ale my jsme přední jaderná velmoc. Nebudou žádní vítězové,“ řekl Putin. „Evropané nebudou mít čas mrknout, protože začali plnit pátou klauzuli římských dohod. Vítězové nebudou. Macron to nechce a já nechci toto,“ zdůraznil prezident.

Oslovil Vás tento článek? Zvažte, prosím, podporu Myšpule Světa !

https://myspulesvet.org a video kanál Myšpule Svět jsou projekty investigativní občanské žurnalistiky. Přispějete-li na jejich provoz a udržení, přispějete dobré věci v boji za lidská práva a svobodu nás všech!

Finanční dar mi můžete poslat na KB čú.:27-1399760267/0100

do zprávy pro příjemce napište prosím: „dar Myšpuli“

Všem dárcům s úctou a pokorou děkuji!

Читать далее: https://rusonline.org/ukraine/morgnut-ne-uspeete-putin-predupredil-ob-rossiyskom-udare-po-nato-iz-za-ukrainy-video

Zdroj: https://rusonline.org/

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s